Co zrobić z jedzeniem, gdy miało kontakt z muchą?

Mucha na jedzeniu – co ona tam robi? [WIDEO]

Co się dzieje, gdy mucha usiadła na jedzeniu? Okazuje się, że wystarczy SEKUNDA, by zrobiła na waszej kanapce coś obrzydliwego. Jak pokazały badania, tylko 3% osób wyrzuca jedzenie, które miało kontakt z muchą. Poniższe informacje i obrzydliwe wideo sprawią, że ta grupa z pewnością się powiększy.

Znacie to uczucie, gdy mucha siadła wam na obiedzie? Co ona tam zrobiła i dlaczego zaciera “ręce”? Strona Science Channel pokazała w powiększeniu jak wygląda mucha na jedzeniu. Nie bez powodu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed muchami i bakteriami, które przenoszą. Jeśli przeczytacie poniży artykuł, nigdy już nie zjecie jajecznicy lub soczystego steka, na którym usiadł irytujący owad.

Mucha usiadła – co zrobić z jedzeniem?

Nigdy nie jesteście pewni, co mucha przenosi na swoich odnóżach i gdzie siedziała wcześniej. Mogły to być np. odchody, martwe zwierzęta lub gnijące jedzenie. Poza tym, gdy mucha przycupnie na waszym posiłku, może przy okazji „pójść do toalety”

Mucha na jedzeniu – bakterie i choroby

Entomolog Ron Harisson zwrócił uwagę, że muchy przenoszą 2 razy więcej drobnoustrojów niż karaluchy! Pamiętajcie, że na jej odnóżach znajdują się włoski. Bakterie z łatwością się do nich przyczepiają, a później owady zostawiają je np. na waszym frytkach, pizzy lub jabłku. Jak podają źródła, wystarczy, że insekt przysiądzie na jedzeniu tylko na sekundę, a już trzeba je wyrzucić, bo jest “skażone”.

Jakie bakterie przenosi mucha? Jak wynika z badań firmy Orkin, mucha może być siedliskiem nawet 200 rodzajów szkodliwych bakterii. Możecie dostać od muchy takie upominki jak, np. tyfus, dyzenteria, czerwonka i cholera. Co ciekawe, chociaż muchy to “super-roznosiciele”, one same nie chorują.

W ten sposób rozprzestrzeniają chorobotwórcze bakterie durów, czerwonki, salmonellozy, gruźlicy, wąglika, a także czynniki chorobotwórcze powodujące poliomyelitis, chorobę Heinego-Medina (tzw. polio) oraz formy inwazyjne pasożytów, np. jaja owsików – dodaje entomolog prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz. (hellozdrowie.pl)

Czym żywi się mucha? Anatomia owada

Wiecie jak i co je mucha? Musicie wiedzieć, że te owady nie potrafią przeżuwać. Zamiast tego wymiotują na swój posiłek specjalnymi enzymami trawiennymi i rozpuszczają go na półpłynną masę. Następnie do akcji wkracza dolna warga zakończona aparatem filtracyjnym (aparat liżąco-ssący), którym mucha konsumuje wasze jedzenie.

Smacznego!

Na naszą szynkę wydzielają ślinę i wymiotują tym, co ostatnio jadły. A może były przypadkiem u sąsiada w toalecie? – ostrzega prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz. (hellozdrowie.pl)

Źródło zdjęcia: