Pszczoły zabiły 63 pingwiny przylądkowe

Pingwiny zaatakowane przez pszczoły. Rój zabił 63 ptaki

Rój pszczół kontra pingwiny przylądkowe. Fundacja Ochrony Ptaków Przybrzeżnych poinformowała, że pszczoły zaatakowały na plaży w pobliżu Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Ofiarami owadów padły 63 ptaki będące pod ochroną.

W Simonstad, miejscowości na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych niedaleko Kapsztadu, dokonano makabrycznego odkrycia. Na plaży znaleziono 63 martwe pingwiny przylądkowe. Została przeprowadzona sekcja zwłok i okazało się, że zwierzęta miały liczne ugryzienia wokół oczu. Nie znaleziono żadnych innych zewnętrznych obrażeń fizycznych u żadnego z ptaków. Co więcej, obok pingwinów znaleziono też martwe pszczoły.

Pszczoły zabiły pingwiny. Masakra w parku narodowym

David Roberts, weterynarz przeprowadzający sekcję zwłok, ocenił sytuację jako „niecodzienną”. Dyrekcja parku oświadczyła, że próbki pobrane od ptaków wysłano także do badań toksykologicznych i dalszej diagnostyki. 

To bardzo rzadkie zjawisko. Nie spodziewamy się, że coś takiego wystąpi, to wręcz przypadek – powiedział Roberts. (The Guardian)


Jak podają media, pszczoły i pingwiny są częścią ekosystemu na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Pingwiny przylądkowe są gatunkiem chronionym zagrożonym wyginięciem, więc strata tak wielu osobników jest bardzo bolesna. Pingwiny przylądkowe zamieszkują wybrzeża i wyspy południowej Afryki. Gatunek znajduje się na czerwonej liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.  

Źródło zdjęcia:

Okratek australijski w Polsce. Te grzyby określane są jako SZPONY DIABŁA Previous post „Szpony diabła” w polskich lasach. Czy te śmierdzące grzyby są jadalne?
Czy kawy w kapsułkach są szkodliwe dla zdrowia i środowiska? Jej wynalazca żałuje jej stworzenia Next post Kawy w kapsułkach są szkodliwe? Ich twórca krytykuje swój wynalazek: „nie wiem czemu ludzie to piją”