Elon Musk wspierał Rosję? CNN oskarża szefa Space X o sabotowanie ukraińskich ataków

CNN: Elon Musk sabotował kluczowy atak Ukraińców, wyłączył im satelity Starlink

Elon Musk sabotował atak ukraińskich dronów na rosyjskie okręty? CNN ujawnia szokujące informacje o celowym wyłączeniu sieci satelitów Starlink na korzyść Putina. Ukraina oskarża Muska o wspieranie zbrodni wojennych i przyczynienie się do śmierci dzieci zamordowanych w rosyjskich atakach.

Elon Musk pogrążony? CNN, powołując się na informacje z nieopublikowanej biografii Muska, ujawnia jak szkodził ukraińskiej armii. Miał celowo wyłączyć sieć satelitów Starlink, by powstrzymać atak ukraińskich dronów podwodnych na rosyjskie okręty u wybrzeży Krymu. Zdaniem CNN, szef SpaceX miał bać się rosyjskiego odwetu i użycie przez Putina broni nuklearnej. Biografia pióra Waltera Isaaacsona zatytułowana po prostu „Elon Musk” ukaże się 12 września.

Elon Musk sabotował ukraińskie ataki. “Bał się Rosji, bo Starlink jest od Netfliksa”

Jak pisze CNN, biograf Muska Walter Isaacson, napisał, że wiedząc o planowanym ataku, miliarder dezaktywował Starlinki w rejonie Krymu. W tym czasie Ukraińcy chcieli przeprowadzić atak określany jako “mini Pearl Harbor”. Podwodne drony wypełnione materiałami wybuchowymi zmierzały ku rosyjskim okrętom u wybrzeży Krymu.

CNN przypomina, że gdy Rosja zaczęła zakłócać działanie ukraińskich systemów telekomunikacyjnych w lutym 2022 roku, Elon Musk zdecydował się dostarczać obrońcom terminale Starlink wyprodukowane przez SpaceX.

Musk zdecydował się wyłączyć swoją sieć na obszarze wokół Krymu, przez co wypełnione materiałami wybuchowymi ukraińskie drony morskie straciły łączność i ostatecznie zostały wyrzucone na brzeg przez morze

– pisze Wirtualna Polska.

Co więcej, Walter Isaacson ujawnił, że Elon Musk był w stałym kontakcie z Kremlem. Bał się, że Rosjanie uznają go za zaangażowanego w wojnę, a Starlink to jego zdaniem technologia stworzona w służbie pokoju. Miał stwierdzić, że „Starlink jest po to, by ludzie oglądali Netfliksa i mieli fajny relaks”.

Zgodnie z artykułem CNN i książką Isaacsona, “Musk rozmawiał przez telefon z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jakiem Sullivanem, przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Markiem Milleyem i rosyjskim ambasadorem w USA, by odpowiedzieć na obawy Waszyngtonu wobec Moskwy”. Wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow miał bezskutecznie prosić o włączenie satelitów Starlink.

Ukraina miażdży Elona Muska. Oskarża miliardera o współudział w zbrodniach wojennych

Czy Elon Musk został wizerunkowo pogrążony na amen? Ukraina skomentowała jego kontrowersyjną decyzję. Mychajło Podolak, doradca w biurze prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, oskarżył miliardera o śmierć ukraińskich cywilów, w tym dzieci.

Czasami błąd jest czymś znacznie większym niż tylko błędem. Nie pozwalając ukraińskim dronom zniszczyć części rosyjskiej floty wojennej poprzez ingerencję w Starlink, Elon Musk pozwolił na wystrzelenie przez tę flotę pocisków Kalibr na ukraińskie miasta. W wyniku tego cywile, dzieci giną

 – skomentował Podolak.

Ostatnio Elon Musk został oskarżony o nieludzkie traktowanie zwierząt. Mają masowo ginąć w testach nowej technologii Neuralink.