Oumuamua - nowe odkrycie i informacje. Czy to pozaziemska technologia obcych?

Oumuamua to statek obcych? Profesor Loeb i nowa teoria

Oumuamua (1I/ʻOumuamua) to dowód na istnienie kosmitów? Chociaż naukowcy już dawno wyjaśnili czym jest tajemniczy kosmiczny obiekt, to teorie spiskowe wciąż powstają. Czy to rzeczywiście statek obcych? Profesor Loeb z Harvard Uniwersytetu Harvarda twierdzi, że jest to pozaziemska technologia.

Oumuamua (“pierwszy posłaniec”) to tajemnicze ciało niebieskie odkryte kilka lat temu. Pewne jest jedynie, że to pierwszy w historii zaobserwowany obiekt, który przybył do Układu Słonecznego z innego systemu planetarnego. Początkowo naukowcy ogłosili, że to kometa, a później twierdzili, że to jednak asteroida o cechach komety. Pojawiła się nawet teoria, że to „kosmiczna góra lodowa”. Zdaniem geofizyka Darryla Seligmana z Uniwersytetu Chicago i astronoma Gregory’ego Laughtona, może to być wodorowa struktura „nienaruszona od czasów Wielkiego Wybuchu”.

Czym naprawdę jest Oumuamua?

Zagadką jest wciąż przyspieszenie niegrawitacyjne obiektu. Eksperci wyjaśniają, że uwalnia się z niego gaz, który po ogrzaniu przez mijane gwiazdy działa jak silnik rakietowy. Problem w tym, że jak na razie nie zaobserwowano wydzielania się gazu na Oumuamua.

Tymczasem astrofizyk i profesor z Harvardu Avi Loeb twierdzi, że Oumuamua to pozostałość nieistniejącej już pozaziemskiej technologii w Układzie słonecznym. Jego zdaniem, “ekstremalna hiperboliczna trajektoria obiektu gwarantowała, że nie pozostanie on w Układzie Słonecznym”. Zwrócił również uwagę na niewielkie, ale stałe przyspieszenie Pierwszego Posłańca i podejrzewa, że musi posiadać „dodatkowy system napędowy”, a jej nietypowe przyspieszenie jest zapewne efektem „dodatkowej siły”. Zdaniem Loeba, powinniśmy skupić się także na jasności kosmicznego obiektu, która potrafiła zmienić się nawet dziesięciokrotnie w ciągu zaledwie 8 godzin.

Profesor jest świadomy, że nie ma twardych dowodów na potwierdzenie swojej teorii, lecz nie wyklucza, że Oumuamua ” jest artefaktem zaawansowanej technologii pochodzącej z obcej cywilizacji”. Więcej informacji na ten temat ujawni w swojej pracy „Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life”, która ukaże się 26 stycznia. Ma nadzieję, że w ten sposób zmotywuje naukowców do zbierania większej ilości danych na temat dziwnych kosmicznych obiektów”.

Na długo przed tym, zanim dowiedzieliśmy się o jego istnieniu, obiekt podróżował w naszym kierunku od strony Vegi, gwiazdy oddalonej zaledwie o 25 lat świetlnych – wyjaśnia Loeb. (tech.wp.pl)

To nie pierwszy raz, gdy Loeb mówi o dowodach na istnienie kosmitów. Stwierdził nawet, że ludzkość nie jest gotowa na kontakt z obcą cywilizacją, która jest bardziej rozwinięta od naszej.

Co by się stało, gdyby jaskiniowiec zobaczył telefon komórkowy? Przez całe życie widział tylko skały i pomyślałby, że to tylko lśniący kamień – stwierdził Loeb. (National Geographic)

Źródło zdjęcia:

ztuczna inteligencja to zagrożenie dla ludzkości? Obecna technologia jest za słaba, by powstrzymać SI Previous post Sztuczna inteligencja kontra ludzkość. Naukowcy ocenili, czy mamy szansę wygrać
Szczątki dinozaurów na Księżycu? Naukowy twierdzą, że dinozaury po "wielkiej kolizji" mogły trafić w przestrzeń kosmiczną Next post Kości dinozaurów na Księżycu? Zdaniem naukowców TO MOŻLIWE