I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku wprowadzi na polski rynek pracy zawodowych youtuberów i influencerów - powstaje klasa vlogerska

Zawód youtuber? W Polsce powstaje pierwsza KLASA VLOGERSKA

Zawód youtuber albo vloger? I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zamierza edukować młodzież w tym kierunku i otwiera nowy profil – powstała pierwsza w Polsce KLASA VLOGERSKA. Na rzecz tego kierunku zostaje zlikwidowana klasa o profilu dziennikarskim. Ruszyła rekrutacja.

Zawód youtuber, influencer albo vloger? I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku oświadczyło, że zamierza odpowiedzieć na potrzeby polskiego rynku pracy. Jak czytamy na stronie ogólniaka, powstał „profil dla osób kreatywnych i aktywnych”. Klasa o profilu dziennikarskim została zlikwidowana, a na jej miejsce powstaje klasa vlogerska.

Klasa vlogerska – nauczą jak być zawodowym youtuberem i influencerem

Czego uczniowie będą się uczyli w klasie o profilu vlogerskim? Łukasz Jankowski, dyrektor kreatywny I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. wyjaśnił, że nabędą umiejętności graficzne, nauczą się nagrywać i montować materiały wideo, pisać scenariusze, zbierać content, dbać o wizerunek marki w mediach, a także będą przechodzili szkolenia z wystąpień publicznych. Zostaną też przygotowani psychicznie do pracy jako youtuber lub vloger.

Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem! – zachęca szkoła.

Szkoła zachęca do zapisania się nowy kierunek. Zapisując się w czasie PREREKRUTACJI uczniowie otrzymają szansę uczestniczenia w warsztatach “Hejt i radzenie sobie z sukcesem”, które poprowadzi Arkadiusz Pan Pawłowski. Jednym z mentorów dla uczniów będzie także Bilguun Ariunbaatar.

Jak czytamy na stronie internetowej szkoły, klasa vlogerska zapewni niezbędne kwalifikacje, by zawodowo pracować jako youtuber, vloger, influencer, fotograf, dziennikarz, a także dobry marketingowiec. Przedstawiciele liceum zapewniają, że podczas 4-letniej edukacji nauka w takiej klasie to nie tylko praca przed komputerem lub siedzenie nad książkami, ale przede wszystkim rozwijanie swoich pasji i umiejętności.

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku działa od 2016 roku. Nauka w szkole jest płatna, jednak wiele zależy od ocen i frekwencji uczniów. Osoby, które po pierwszym semestrze mają średnią 4.0 lub wyższą oraz frekwencję na poziomie ok. 90 proc. są zwolnione z opłat. Ma to motywować uczniów do nauki. Obecnie lekcje w szkole odbywają się w trybie zdalnym – podaje RMF FM.

#Rekrutacja2021 ruszyła! Poznaj naszą ofertę💜 Klasa VLOGERSKA 📸 PIERWSZA W POLSCE! 💥 ℹ️ więcej…

Opublikowany przez I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku – International High School Piątek, 26 lutego 2021

Źródło zdjęcia:

  • I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku wprowadzi na polski rynek pracy zawodowych youtuberów i influencerów – powstaje klasa vlogerska: Foundry Co z Pixabay