Małpa i porwanie dziecka

Małpa na rowerze porwała dziecko. Dramatyczne sceny [WIDEO]

Indonezja i sceny rodem z filmu „Planeta Małp”. Do sieci trafiło wideo jak z horroru. Małpa na rowerze próbowała porwać dziecko. Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek. Agresywne zwierzęta polują na najmłodszych i dochodzi do dramatów.

O włos od tragedii w Indonezji w miejscowości Surabaya. 4 maja do sieci trafiło szokujące wideo, na którym widać jak małpa na miniaturowym rowerze podjechała z dużą prędkością do grupy bawiących się dzieci. Agresywne zwierzę rzuciło się na jedno z dzieci i zaczęło ciągnąć je po chodniku.

Dzięki szybkiej interwencji dorosłej osoby, zwierzę po kilku metrach porzuciło swoją ofiarę. Dziewczynka została uratowana, ale nie wszystkie dzieci porywane przez zwierzęta mają tyle szczęścia.

Planeta małp? Małpa na rowerze porwała dziecko

Okazuje się, że takie przypadki zdarzają się częściej niż sądzicie. Jak podaje „Daily Mail”, w lutym 2019 roku małpa uprowadziła 2-letniego chłopca z jego domu w wiosce Haryana. Zwierzę nie miało jednak złych zamiarów i po prostu szukało partnera do zabawy.

Porwania dzieci i małpy

Media podają, że w Indiach dochodzi do takich porwań i nie wszystkie dzieci wychodzą z tego cało. Przykładowo, w miejscowości Odisha znaleziono dziecko utopione w studni. Również zostało wcześniej zabrane przez małpiego porywacza, a lokalne władze oświadczyły, że zwierzę przypadkiem upuściło noworodka.

Ataki szympansów w Afryce

Z podobnym problemem zmagają się również mieszkańcy Ugandy w Afryce. „The Sun” i „National Geographic” piszą, że szympansy często terroryzują ludzi i niszczą uprawy. Zdarzają im się porwania małych dzieci, które niejednokrotnie masakrowały i zjadały. Przykładowo, takie wypadki od 2014 roku odnotowuje się w miejscowości Muhororo. Nawet jeśli dzieciom udaje się uciec lub zostają uratowane, to często są poważnie okaleczane przez brutalne zwierzęta.

Jednym z głównych powodów tych ataków w Ugandzie jest utrata terytorium, gdzie obecnie znajdują się pola uprawne. Dzieci są porywane przez małpy z ciekawości, ale czasem także jako pokarm – informuje „The Sun”.

Dziecko porwane przez małpę [WIDEO]
https://twitter.com/i/status/1257394477142020096

Źródło zdjęcia: