Ryż Uncle Ben's i nowa nawza. Od teraz to Ben's Original

Ryż Uncle Ben’s ma nową nazwę. Znika też mężczyzna z opakowania

Ruch Black Lives Matter w jakimś stopniu jednak zmienił świat. Tak jak zapowiadano, słynny ryż Uncle Ben’s zmienia nazwę. Wiadomo już jak będzie nazywał się produkt. Co więcej, Mars Food potwierdza, że z opakowania zniknie legendarny czarnoskóry mężczyzna. Nowa nazwa ryżu Uncle Ben’s to… Ben’s Original.

Amerykański koncern spożywczy Mars Food, który sprzedaje ryż Uncle Ben’s, chciał uniknąć oskarżeń o rasizm i powielanie negatywnych stereotypów. By uniknąć ataków ze strony piewców równości rasowej, zadeklarowano, że ryż Uncle Ben’s zyska nową nazwę. Szef korporacji Fiona Dawson otwarcie powiedziała, że nie chce reprezentować marki mającej konotacje z niewolnictwem i niesprawiedliwością społeczną w rozmowie z CNN Business. Obietnica stała się faktem, nowa nazwa ryżu Uncle Ben’s to… Ben’s Original.

Mars chce w ten sposób realizować „ambicje marki o przyszłości dla wszystkich, jednocześnie zapewniając najlepszy ryż”. Koncern ogłosił, że dzięki zmianom, wszyscy będą mile widziani przy stole.

Ryż Ben’s Original walczy z rasizmem – zmiana nazwy

Sama zmiana nazwy to nie wszystko. Z opakowania ryżu zniknie także starszy czarnoskóry mężczyzna w krawacie, który był twarzą i znakiem rozpoznawczym marki Uncle Ben’s. Nowy design opakowań został zapowiedziany jeszcze w czerwcu.

Korporacja zwraca uwagę, że implementacja zmian i dokonanie takiej ewolucji marki zajmie zapewne dość dużo czasu. Twierdzi jednak, że jest to najlepszy czas na wdrożenie zmian na lepsze. Nowe opakowania ryżu trafią na sklepowe półki prawdopodobnie na początku 2021 roku.

Mars zapewnia również, że będzie wspierał „przedsiębiorców wszystkich ras, by pokonać trudności związane z edukacją” i w tym celu przystąpi do National Urban League, m.in. pomagając ambitnym czarnoskórym kucharzom poprzez stypendia.

Rozumiemy niesprawiedliwość z którą jesteśmy kojarzeni z powodu wizerunku mężczyzny na opakowaniach ryżu. Jesteśmy zdeterminowani, by się zmienić – deklaruje Mars. (npr.org)

Jak przypomina npr.org, marka Uncle Ben’s powstała w latach 40., a nazwa odnosi się do plantatora ryży z Teksasu, który słynął z wysokiej jakości swojego produktu. Mężczyzna znany z opakowań to Frank Brown, który był szefem kelnerów w ekskluzywnej restauracji w Chicago. Jak pisze CNN, nie wiadomo czy Uncle Ben był postacią prawdziwą.

Zmianie ulegnie nie tylko nazwa słynnego ryżu. Marki takie jak Aunt Jemima, Cream of Wheat and Mrs. Butterworth’s również zapowiedziały zmiany w imię walki z rasizmem i stereotypami.

Źródło zdjęcia:

Pioruny jako broń USA? Tajny raport i kontrolowanie pogody Previous post Pioruny jako broń? Ujawniono tajny projekt CIA
Tasiemiec zagnieździł się w ludzkim mózgu. Jakie dawał objawy? Next post Tasiemiec w mózgu człowieka. Mieszkał w jego głowie 17 lat!