Kolekcjonerska karta Pokemon sprzedana za fortunę

Rzadka karta Pokemon sprzedana za MILIONY. Gwiazda sportu kończy karierę

Ile może być warta kolekcjonerska karta Pokemon? Tyle, że sportowiec Blake Martinez po jej sprzedaży zakończył karierę sportową w NFL. Hobby stało się sposobem na życie w bogactwie.

Jedni grają w pokemony i uganiają się za stworkami po mieście, a inni nieźle na pokemonach zarabiają. 10 listopada 2022 roku Blake Martinez nagle ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę i nie będzie już grał w NFL. Trafił szóstkę w totka? Wygrał na loterii? Okazało się, że w jego kolekcji znalazła się bardzo rzadka karta Pokemon, którą sprzedał za ogromne pieniądze.

Kolekcjonerska karta Pokemon. Szokująca cena

Blake Martinez w dzieciństwie zbierał karty z pokemonami, ale gdy dorastał, porzucił hobby i zajął się sportem. Wrócił do dawnej pasji dopiero, gdy wybuchła pandemia, zdobywając kolejne karty do swojej kolekcji. W jego posiadaniu znalazła się rzadka karta Pokemon Illustrator o nazwie The Swirllustrator z 1998 roku. Jej wartość sprawiła, że 28-letni sportowiec mógł zakończyć karierę w NFL?

Martinez sprzedał kartę Pokemon za 672000 dolarów. Dla porównania – tegoroczny kontrakt Blake’a Martineza z drużyną Las Vegas Raiders był wart ponad milion dolarów. Wcześniej grał w drużynach Green Bay Packers i the New York Giants. Jak napisał na Instagramie, zrezygnował ze sportu, by „skupić się na swojej rodzinie i pasjach”. Zostanie trenerem Pokemonów na pełen etat?

Jak podaje portal Robb Report, wspomnianych kart podobno na świecie jest tylko 41 sztuk. Tym samym to najrzadsze karty z Pokemonami na świecie i są świętym gralem dla kolekcjonerów, co potwierdził wiceszef CGC Trading Cards Matt Quinn.

O tym, że rzadka karta Pokemon może być warta majątek, wiemy nie od dziś. Idealnym dowodem na potwierdzenie tych słów jest inwestycja, jakiej dopuścił się Logan Paul. 25 mln złotych za “kawałek kartki“? Brzmi surrealistycznie, a jednak to prawda – przypomina portal Polygamia.

Źródło zdjęcia: