Prezerwatywy w Wietnamie - sprzedawali używane jako nowe

Sprzedawali zużyte prezerwatywy. Skonfiskowano 324 tysiące “nowych” kondomów!

Używane prezerwatywy w Wietnamie i gigantyczna afera. Służby skonfiskowały olbrzymi ładunek kondomów, która jak się okazało, były zużyte, ale zapakowano je ponownie i zamierzano sprzedać jako nowe i nieużywane.

Używane prezerwatywy i skandal w Wietnamie. Jak podaje „Metro”, mężczyzna zatrudnił pracowników, którzy mieli czyścić i suszyć zużyte kondomy. Aby przywrócić im właściwy kształt, używane było drewniane dildo. Następnie prezerwatywy były pakowane i sprzedawane jako nowy i pozornie bezpieczny produkt.

Nielegalna produkcja prezerwatyw

Wietnamska policja 19 września zrobiła nalot na magazyn w południowej części prowincji Binh Duong. Właścicielem nielegalnego biznesu okazał się 33-letni mężczyzna Pham Thi Thanh Ngoc. Twierdzi jednak, że to nie on zarządzał całym „gumowym imperium”, a ktoś raz w miesiącu przysyłał mu ładunek prezerwatyw do odświeżenia. Jego zadaniem było tylko przygotowanie ich do ponownego użytku.

Służby skonfiskowały ponad 324 tys. sztuk kondomów, które łączenie ważyły 360 kilogramów. Najpierw posłużą jako dowód w sprawie, a następnie zostaną zutylizowano jako „niebezpieczne odpady medyczne”. Należy wspomnieć, że prezerwatywy w Wietnamie sklasyfikowane są jako produkt medyczny i ich produkcja oraz utylizacja są obwarowane licznymi przepisami. To zła wiadomość dla Pham Thi Thanh Ngoca, który został aresztowany i będzie odpowiadał przed sądem za ich złamanie.

Ile zużytych prezerwatyw trafiło na rynek? Tego służby na razie nie są w stanie ustalić. Okazuje się również, że to nie pierwszy taki przypadek w historii Wietnamu.

Prezerwatywy i ryzykowna antykoncepcja w Wietnamie

Jak zwraca uwagę portal Vietcetera, antykoncepcja w Wietnamie to od dawna nieuregulowany i ryzykowny rynek. 26% prezerwatyw nie spełnia podstawowych standardów bezpieczeństwa, łatwo pękają i nie stanowią wystarczającej ochrony przed chorobami.

Wspomniany portal zaleca, by w Wietnamie kupować prezerwatywy jedynie sprawdzonych miejscach takich jak kliniki i apteki. W przeciwnym razie, konieczna jest wiedza jak odróżnić “podrobione prezerwatywy” od tych oryginalnych i bezpiecznych. W sieci można znaleźć nawet poradniki jak bezpiecznie kupować antykoncepcję w Wietnamie, by nie zaliczyć “wpadki”.

Historia prezerwatyw w Wietnamie

Vietcetera.com przypomina, że przed rokiem 2010 aż 80% prezerwatyw w Wietnamie pochodziło z różnych międzynarodowych programów pomocowych. Gdy w 2010 roku kraj zaczął rozwijać się ekonomiczne, skończyły się dostawy zagraniczne, a zapotrzebowanie na antykoncepcję musiał w większości zaspokoić wietnamski sektor prywatny. Niestety, do tej pory seks i antykoncepcja w Wietnamie są tematem tabu, a wiele osób wstydzi się iść np. do apteki lub kliniki, by kupić zabezpieczenie. Korzystają więc ze źródeł, które są dość ryzykowne i sprzedają produkty niskiej jakości.

Źródło zdjęcia: