Wybuch rakiety Starship Elona Muska

Nieudany test rakiety Elona Muska. Starship SN4 eksplodowała [WIDEO]

Elon Musk nie ma ostatnio szczęścia. W środę nie powiódł się start rakiety Falcon 9 ze statkiem Crew Dragon, a w piątek firma SpaceX przeprowadziła nieudany test rakiety Starship. Prototyp nazwany Serial Number 4 (SN4) eksplodował.

Zapowiadano, że Serial Number 4 (SN4) okaże się sukcesem Elona Muska i firmy SpaceX. Poprzednie trzy prototypy rakiety Starship nie przetrwały testów w ośrodku SpaceX w Boca Chica w Teksasie. Tymczasem SN4 przeszedł pozytywnie poprzednie próby, w tym testy ciśnieniowe.

Planowano, że SN4 wzniesie się w piątek na wysokość 150 metrów. Prototyp nie przeszedł jednak testu statycznego, czyli naziemnego sprawdzania silników. Próba zakończyła wielkim wybuchem rakiety Starship, a wideo z incydentu dostępne jest już w internecie.

Test rakiety Starship
Test rakiety Starship

Zamontowany w pojeździe silnik Raptor został uruchomiony na kilka sekund i wydawało się, że test przebiegł zgodnie z planem, jednakże chwilę później doszło do wycieku, który doprowadził do eksplozji – informuje spacex.com.pl.

Spacex.com.pl podaje, że podczas jednego z poprzednich i udanych testów statycznych w maju, po zgaszeniu silnika w dolnej części pojazdu wybuchł pożar. Pojazd nie został wówczas poważnie uszkodzony.

NASA, Elon Musk i podróże kosmiczne

SpaceX to jedna z trzech firm, która otrzymała od NASA miliard dolarów, by opracować system rakietowy zdolny transportować ludzi i ładunki na Księżyc. Jak zapowiadał Elon Musk, Starship będzie nadawał się do wielokrotnego użytku i zapewni tanie podróże kosmiczne. Będzie zdolny przenieść nawet 100 ton ładunku na Księżyc i Marsa.

Space X i rakieta Falcon 9

W sobotę po godzinie 21:00 czasu polskiego odbędzie się kolejna próba wystrzelenia w kosmos innej rakiety SpaceX. Falcon 9 wyniesie na orbitę okołoziemską statek Crew Dragon. Trzymamy kciuki, aby się udało, ponieważ na pokładzie będą ludzie. W misji biorą udział dwaj amerykańscy astronauci – Douglas Hurley i Robert Behnken. Jeśli wszystko się powiedzie, będzie to pierwsza w historii kosmiczna misja załogowa NASA, którą zrealizuje prywatna firma. Celem ma być dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Czy NASA i Elon Musk zapoczątkują nową erę podróży kosmicznych?

Wybuch rakiety Starship SN4 – Elon Musk i SpaceX znowu odnieśli porażkę [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Test rakiety Starship: YouTube/NASASpaceflight
  • Wybuch rakiety Starship Elona Muska: YouTube/NASASpaceflight

One thought on “Nieudany test rakiety Elona Muska. Starship SN4 eksplodowała [WIDEO]

Comments are closed.

Niemieccy zbrodniarze wojenni. Heinz Reinefarth tłumił brutalnie Powstanie Warszawskie - nie poniósł żadnej kary Previous post Odpowiada za Rzeź Woli, po wojnie zrobił karierę. Dlaczego Heinz Reinefarth nie poniósł kary?
NASA, Elon Musk i firma Space X dzisiaj zmienią historię. Wiadomo już kiedy nastąpi start rakiety Falcon 9. Transmisja na żywo LIVE WIDEO. Next post Start rakiety Falcon 9. TRANSMISJA NASA NA ŻYWO [WIDEO]