NASA, Elon Musk i firma Space X dzisiaj zmienią historię. Wiadomo już kiedy nastąpi start rakiety Falcon 9. Transmisja na żywo LIVE WIDEO.

Start rakiety Falcon 9. TRANSMISJA NASA NA ŻYWO [WIDEO]

NASA, Elon Musk i firma Space X być może dzisiaj zmienią historię i zacznie się nowy etap podróży kosmicznych. O godzinie 21:22 czasu polskiego rozpocznie się start rakiety Falcon 9. Udostępniona zostanie transmisja na żywo. Zapraszamy na wspólne oglądanie.

Start rakiety Falcon 9 pierwotnie miał odbyć się w środę 27 maja. Z powodu złych warunków pogodowych został jednak przełożony. Historyczny moment odbędzie się w sobotę 30 maja o godzinie 21:22. NASA i firma SpaceX poinformowały, że w sieci będzie prowadzona transmisja na żywo ze startu rakiety. Link do wideo prezentujemy poniżej.

Start rakiety Falcon 9 – transmisja SpaceX:

Start rakiety Falcon 9 – INFORMACJE

Gdy to piszemy, w statku Dragon są już amerykańscy astronauci płk. Doug Hurley oraz płk. Robert Behnken. NASa potwierdza, że pogoda jest dobra i start powinien się odbyć.

NASa podaje, że jeśli dzisiaj start się nie odbędzie, być może uda się go przeprowadzić 31 maja w niedzielę. Kosmiczna podróż astronautów na stacją kosmiczną ma potrwać ok. 9 godzin. Samo wyniesienia na orbitę ma potrwać ok. 9 minut.

NASA zapowiada kosmiczne podróże na Księżyc i Marsa

Przełomowa załogowa misja kosmiczna SpaceX Demo-2 to pierwszy taki całkowicie komercyjny projekt. Czy NASA i Elon Musk zapoczątkują nową erę podróży kosmicznych? Agencja kosmiczna zapowiada, że jeśli misja się powiedzie, będą możliwe wkrótce tanie i łatwe podróże w kosmos, wkrótce być może nie tylko na Księżyc, ale także na Marsa

Start rakiety Falcon 9 – WIDEO i transmisja NASA NA ŻYWO:

Źródło zdjęcia:

  • NASA, Elon Musk i firma Space X dzisiaj zmienią historię. Wiadomo już kiedy nastąpi start rakiety Falcon 9. Transmisja na żywo LIVE WIDEO.: SpaceX-Imagery from Pixabay