Start rakiety Falcon 9. TRANSMISJA NASA NA ŻYWO [WIDEO]

NASA, Elon Musk i firma Space X być może dzisiaj zmienią historię i zacznie się nowy etap podróży kosmicznych. O godzinie 21:22 czasu polskiego rozpocznie się start rakiety Falcon 9. Udostępniona zostanie transmisja na żywo. Zapraszamy na wspólne oglądanie.

Start rakiety Falcon 9 pierwotnie miał odbyć się w środę 27 maja. Z powodu złych warunków pogodowych został jednak przełożony. Historyczny moment odbędzie się w sobotę 30 maja o godzinie 21:22. NASA i firma SpaceX poinformowały, że w sieci będzie prowadzona transmisja na żywo ze startu rakiety. Link do wideo prezentujemy poniżej.

Start rakiety Falcon 9 – transmisja SpaceX:

Start rakiety Falcon 9 – INFORMACJE

Gdy to piszemy, w statku Dragon są już amerykańscy astronauci płk. Doug Hurley oraz płk. Robert Behnken. NASa potwierdza, że pogoda jest dobra i start powinien się odbyć.

NASa podaje, że jeśli dzisiaj start się nie odbędzie, być może uda się go przeprowadzić 31 maja w niedzielę. Kosmiczna podróż astronautów na stacją kosmiczną ma potrwać ok. 9 godzin. Samo wyniesienia na orbitę ma potrwać ok. 9 minut.

NASA zapowiada kosmiczne podróże na Księżyc i Marsa

Przełomowa załogowa misja kosmiczna SpaceX Demo-2 to pierwszy taki całkowicie komercyjny projekt. Czy NASA i Elon Musk zapoczątkują nową erę podróży kosmicznych? Agencja kosmiczna zapowiada, że jeśli misja się powiedzie, będą możliwe wkrótce tanie i łatwe podróże w kosmos, wkrótce być może nie tylko na Księżyc, ale także na Marsa

Start rakiety Falcon 9 – WIDEO i transmisja NASA NA ŻYWO:
Watch NASA and SpaceX Launch Astronauts to Space!

Watch history unfold on Saturday, May 30, as NASA and SpaceX launch astronauts Robert Behnken and Douglas Hurley to the International Space Station. This mission marks the first time since the retirement of the space shuttle in 2011 that humans will fly to the space station from U.S. soil. The first launch attempt on May 27 was scrubbed due to weather.Set a reminder to tune for joint NASA/SpaceX coverage starting at 11 a.m. EDT, with liftoff currently targeted for 3:22 p.m. EDT. ?

Opublikowany przez NASA – National Aeronautics and Space Administration Sobota, 30 maja 2020

Źródło zdjęcia:

  • Start rakiety Falcon 9 – NASA i SpaceX odniosą kosmiczny sukces?: Facebook/Brandon Fawkes Kenniston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.