Tom Cruise nakręci film w kosmosie. Nowe Mission Impossible?

Tom Cruise nakręci nowy film w kosmosie. Pomogą NASA i Elon Musk

Tom Cruise znany jest z tego, że samodzielnie wykonuje najtrudniejsze sceny kaskaderskie np. w filmach z serii „Mission Impossible”. Dla tego aktora raczej nie ma misji niewykonalnych. Zamierza podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i nakręcić pierwszy film fabularny w kosmosie.

Tom Cruise planuje wkrótce nakręcić nowy film. Wchodził już jak pająk na wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju, leciał na zewnątrz samolotu – jak daleko posunie się następnym razem? Znamy już pierwsze szczegóły produkcji. Nowy projekt Cruise’a to kosmiczny odlot… dosłownie! Słynny aktor i scjentolog zamierza nakręcić pierwszy film fabularny w historii kina poza Ziemią. Akcja ma się rozgrywać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Kino nie z tej Ziemi! Tom Cruise i nowy film

Filmowy projekt już zyskał potężne wsparcie. W jego realizację zaangażuje się NASA. Szef agencji kosmicznej Jim Bridenstine potwierdził, że będzie współpracował z Cruisem.

NASA jest podekscytowana perspektywą pracy z Tomem Cruise’em na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Potrzebujemy popularnych mediów, aby zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców, aby zamienić ambitne plany NASA w rzeczywistość – zaapelował Jim Bridenstine na Twitterze.

Tom Cruise, nowy film i Elon Musk

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Portal Deadline donosi, że w produkcję filmową zaangażuje się również Elon Musk ze swoją firmą SpaceX. Miliarder odniósł się do tych plotek w mediach społecznościowych i zapowiedział, że „spodziewa się dobrej zabawy”.

Więcej informacji ma zostać ujawnionych wkrótce. Jak na razie na pewno wiadomo, że nie będzie to nowa odsłona serii „Mission Impossible”.Źródło zdjęcia: