Japonia kontra UFO - dlaczego rząd chce śledzić niezidentyfikowane obiekty latające?

Japonia bierze się za UFO. “Potencjalne zagrożenie dla kraju”

Japonia i zaskakująca decyzja rządu. Wojsko otrzymało instrukcje, aby rejestrować i zgłaszać obserwacje UFO, czyli niezidentyfikowanych  obiektów latających. Media przypominają jednak, że wcale nie musi chodzić o kosmitów i pozaziemskie cywilizacje.

Rząd Japonii zdecydował, że japońskie wojsko ma rejestrować, obserwować i zgłaszać wszystkie niezidentyfikowane obiekty latające (UFO), które mogą stanowić “potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju”. Polecenie wydał japoński minister obrony Taro Kono. Jak wyjaśniają media, do takiej decyzji zainspirowali go Amerykanie.

Nagrania wideo i spotkania pilotów z “kosmitami”

Kilka miesięcy temu Pentagon opublikował wideo z UFO. Pentagon pokazał całemu światu nagrania wykonane przez pilotów, którzy w powietrzu spotkali niezidentyfikowane obiekty latające. Wiadomo, że Kono w rozmowach przytaczał temat tych nagrań. W USA została również utworzona specjalna grupa zadaniowa ds. niewyjaśnionych zjawisk powietrznych Unidentified Aerial Phenomena Task Force. To miało skłonić japońskiego ministra, by zająć się tematem dziwnych niezidentyfikowanych pojazdów powietrznych w Japonii i zadbać o bezpieczeństwo jej przestrzeni powietrznej.

Jak podaje The Japan Times, Kono zażądał, aby wojskowi zbierali wszelkie dane dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających do „głębokich analiz”. Mają w nich być brane pod uwagę również materiały i relacje na temat UFO dostarczone przez cywilów. Co ciekawe, Kono niedawno przyznał, że nie wierzy w istnienie kosmitów. Jak jednak przypomina Interia.pl, spotkał się z amerykańskim sekretarzem obrony Markiem Esperem w celu omówienia problemu UFO.


Tak naprawdę nie wierzę w UFO, ale Ministerstwo Obrony zaznaczyło, że istnieje taki problem, więc chciałem poznać, co amerykańska strona ma do powiedzenia na ten temat. Z mojej wiedzy, japońscy piloci nie spotkali się z takimi obiektami, ale jeżeli do tego dojdzie, chcielibyśmy, żeby było to udokumentowane – oświadczył Kono. (Interia.pl)

Czym jest UFO?

Media takie jak Wirtualna Polska zwracają uwagę, że termin UFO wcale nie musi się odnosić do kosmitów i obcych cywilizacji pozaziemskich.  Dla wojska oznacza on raczej nierozpoznawalne samoloty, które naruszają przestrzeń powietrzną danego państwa.

Portal Sky News przypomina, że japoński rząd nie pierwszy raz porusza tematy związane z UFO. Kilka lat temu minister obrony Shigeru Ishib stwierdził, że nie ma podstaw do zaprzeczenia, że istnieją statki kosmiczne sterowane przez obce formy życia. Podkreślił, że była to jego prywatna opinia, a nie oficjalne stanowisko rządu. Co więcej, sekretarz rządu Nobutaka Machimura powiedział, że wierzy w istnienie inteligentnych form życia poza Ziemią. Japońskie Ministerstwo Obrony w 2015 stwierdziło natomiast, że nigdy nie spotkało się ze “statkiem obcych”.