Aktorka Jane Fonda ma raka. To jej kolejna walka z nowotworem

Jane Fonda ma raka. “Nowotwór jest nauczycielem”

Aktorka Jane Fonda przekazała fanom smutną wiadomość – choruje na nowotwór. Gwiazda Hollywood w mediach społecznościowych potwierdziła, że od kilku miesięczny walczy z rakiem i jest w trakcie chemioterapii. To nie jej pierwsza walka z nowotworem.

Jane Fonda ma raka. 84-letnia aktorka w mediach społecznościowych oświadczyła, że został u niej wykryty chłoniak nieziarniczy. Rozpoczęła już leczenie chemioterapią. Uspokoiła swoich fanów, że ten typ nowotworu jest uleczalny, a 80% chorych wraca do zdrowia. Przyznała, że chemioterapii jest poddawana już od 6 miesięcy i dobrze znosi leczenie.Nie ukrywa, że jej ubezpieczenie zdrowotne i pozycja społeczna zapewniają jej dostęp do najlepszych lekarzy i zabiegów, więc jest dobrej myśli.

Jane Fonda  – wielka kariera, wspaniałe role i nowotwór

Jane Fonda już kiedyś zmagała się z rakiem. W 2016 roku został u niej zdiagnozowany rak piersi i konieczna była masektomia. Dwa lata później lekarze usunęli rakową narośl z jej ust. w 2019 roku walkę z nowotworem przegrał aktor Peter Fonda, czyli brat Jane Fondy.

Rak jest nauczycielem i zwracam uwagę na lekcje, jakie mi daje. Jedną z rzeczy, którą już mi pokazał, jest znaczenie wspólnoty. Rak, w moim wieku – a mam prawie 85 lat – zdecydowanie uczy, jak ważne jest przystosowanie się do nowych realiów – napisała Jane Fonda na Instagramie.

Jane Fonda to wspaniała aktorka, która już w 1970 roku po raz pierwszy została nominowana do  Oscara za rolę Glorii w dramacie „Czyż nie dobija się koni?”. Statuetkę zdobyła jednak dwa lata później za rolę prostytutki Bee w filmie kryminalnym „Klute” . Drugiego Oscara otrzymała za film „Powrót do domu”. Wielokrotnie wyróżniano ją również Złotym Globem. Wciąż jest aktywna zawodowo i gra w serialu „Grace i Frankie”.

Ogromną popularność przyniosły jej role w takich produkcjach jak m.in “Nasze noce”, „Ojcowie i córki”, „Newsroom”, „Sposób na teściową”, „Lalkarka”, „Chiński syndrom”, „Stary Gringo”, „Boso w parku” i „Koty”. W 2006 została twarzą koncernu kosmetycznego L’Oréal.  Zasłynęła także jako działaczka w ruchu Fire Drill Fridays, nagłaśniającym kwestie związane z katastrofą klimatyczną, a także protestowała przeciwko wojnie w Wietnamie. Pojawiła się także w serialu „Simpsonowie”.

Źródło zdjęcia: