Pele wydał oświadczenie o swoim stanie zdrowia

Pele wydał oświadczenie. Jednak nie ma opieki paliatywnej?

Pele chory i poddany opiece paliatywnej? Legendarny piłkarz wydał oświadczenie w związku z informacjami opublikowanymi przez gazetę “Folha de Sao Paulo”. Jaki naprawdę jest jego stan zdrowia?

Gazeta “Folha de Sao Paulo” napisała, że Pele przegrywa z nowotworem okrężnicy, a chemioterapia przestała przynosić rezultaty. Rodzina piłkarza miała zdecydować o opiece paliatywnej. Podobno ma otrzymywać już środki medyczne jedynie z powodu objawów takich jak bóle i duszności. Brazylijczyk w końcu odniósł się do publikacji dziennika.

Jak się czuje Pele? Oficjalne oświadczenie

82-letni Pele od kilkunastu miesięcy choruje na nowotwór. Wiadomo oficjalnie, że Król Futbolu we wtorek został przyjęty do szpitala w Sao Paulo ze względu na infekcję dróg oddechowych. W 2021 roku przeszedł operację guza okrężnicy. Cierpi również na problemy z biodrami.

W oświadczeniu napisano, że brazylijska legenda piłki nożnej pozytywnie reaguje na terapię dróg oddechowych. Nie wspomniano o opiece paliatywnej, o której pisał wspomniany dziennik “Folha de Sao Paulo”.

Moi przyjaciele – chcę, aby wszyscy byli spokojni i pozytywnie nastawieni. Jestem silny, pełny nadziei i jak stosuję leczenie. Chcę podziękować całemu zespołowi medycznemu i pielęgniarskiemu za opiekę, jaką otrzymałem – napisał Pele na Instagramie.

Piłkarz dodał, że „jest pełen wiary w Boga”, a dzięki przesłaniu miłości, które otrzymuje od fanów z całego świata, ma więcej energii. Zaapelował, by oglądać mecze Brazylii na mistrzostwach świata w Katarze.

Źródło zdjęcia: