Floryda i wielki aligator na polu golfowym

Olbrzymi aligator na polu golfowym. “Jak Godzilla” [WIDEO]

Gra w golfa potrafi zapewnić adrenalinę i wielkie emocje… szczególnie jeśli na polu golfowym pojawi się nagle olbrzymi aligator jak z horroru. Do sieci trafiło wideo, na którym widać jak potężny gad nastraszył golfistów z Florydy.

Aligator bohaterem mediów społecznościowych. Olbrzymi gad odwiedził pole golfowe Valencia Golf & Country Club w miejscowości Naples na Florydzie w USA. Świadkowie zdarzenia oczywiście nagrali jego spacer. Niektórzy w komentarzach pod wideo zastanawiają się, czy to przypadkiem nie był wielki dinozaur.

Spotkanie z “forfiterem”

Aligator spacerował po polu golfowym  w środę ok. godziny 14:00 czasu lokalnego. Jego wycieczkę opisał w internecie golfista Tyler Stolting. Przyznał, że często zdarza mu się widzieć te bestie na tamtejszych polach golfowych, ale rozmiar tego osobnika był zaskakujący. Golfista powiedział w rozmowie z New York Post, że nigdy nie wiedział tak wielkiego gada. Ocenił, że sam ogon olbrzyma zapewne ważył ok. 50 kilogramów.

Ten potwór jest prawdziwy. Pojawił się na polu golfowym w Naples podczas huraganu Eta – napisał Matt Devitt na Twitterze.

W takich sytuacjach mieszkańcy Florydy zazwyczaj wzywają pracowników Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, którzy łapią aligatory i transportują je w bezpieczne miejsce. Tym razem świadkowie nie wezwali jednak służb i pozwolili olbrzymowi spokojnie wrócić do wody. Podobno widywali go już kiedyś w okolicach pola golfowego, ale najwyraźniej nie ma apetytu na mięso człowieka. Tłumaczyli mediom, że wielkie gady w tych stronach bardzo rzadko atakują ludzi i wolą raczej polować na małe zwierzęta.

Aligator amerykański i ataki na ludzi

Jak często dochodzi do ataku aligatora amerykańskiego na człowieka w USA? Według oficjalnych danych, na Florydzie żyje około 1,3 miliona aligatorów. Jak podaje Newsweek, więcej mieszkańców Florydy ginie od uderzenia pioruna niż wskutek ataku tych gadów.

Alligator mississippiensis dorasta nawet do 6 metrów długości. Nie jest agresywny i stara się unikać kontaktu z człowiekiem. Jeśli jednak zostanie sprowokowany, może dojść do dramatu.

Obecnie wiele tych gadów bywa hodowanych na florydzkich farmach m.in. dla pozyskania skór do wyrobu butów i torebek, a także mięsa. Dużą popularnością cieszą się  steki  z aligatora, podawane w restauracjach głównie na południu Florydy – pisze portal Interameryka.com

Out enjoying the tropical conditions!

Opublikowany przez Valencia Golf and Country Club Środa, 11 listopada 2020
Forfiter WIDEO

Źródło zdjęcia: