Bear Grylls i wyprawa na Mount Everest

Bear Grylls i wyprawa na Mount Everest. Gdzie jest szwagier Pippy Middleton?

Bear Grylls to twardziel i globtroter nie tylko w telewizji. Gwiazda survivalu potwierdziła, że odbyła ekspedycję na Mount Everest. Celem było odnalezienie ciała Michaela Matthewsa, czyli szwagra Pippy Middleton.

13 maja 1999 uznano, że Michael Matthews jako najmłodszy Brytyjczyk (22 lata) zdobył Mount Everest. Niestety, poniósł śmierć schodząc z ośmiotysięcznika. Wiadomo jedynie, że 3 godziny po zdobyciu szczytu odłączył się od grupy i zniknął w śnieżnej zamieci. Jego ciała wciąż nie odnaleziono. Jak ujawnia Daily Mail, Bear Grylls podjął się próby odszukania ciała.

Bear Grylls i wyprawa na Mount Everest. Gdzie jest Michaela Matthews?

Michael Matthews pochodził ze znanej i bogatej rodziny. Jego ojciec, David, to były kierowca rajdowy, biznesmen i jeden z większych krajowych dealerów aut. Jego młodszy brat Spencer Matthews, to gwiazda brytyjskich reality show (m.in. „Made in Chelsea”), z majątkiem szacowanym na 3 miliardy funtów. Jednak mimo tak wielkich pieniędzy, nie udało im się odnaleźć Michaela.

Przyjacielem rodziny jest Bear Grylls. Okazało się, że w 2022 roku popularyzator survivalu wyruszył w Himalaje, by odnaleźć Michaela Matthewsa. Rodzina chciała ukryć sprawę przed opinią publiczną i mediami. Dopiero teraz były komandos SAS, w rozmowie z przedstawicielami stowarzyszenia Oxford Union Society, powiedział o wyprawie na Mount Everest. Niestety, Gryllsowi również nie udało się ustalić, gdzie spoczywa Michael Matthews.

Naprawdę próbowaliśmy. Mieliśmy najlepszy zespół na świecie. Składał się z około dziesięciu Nepalczyków i kilku innych niesamowitych zachodnich wspinaczy. Udało nam się odzyskać jedno ciało. Nie należało do Michaela, to był nepalski wspinacz – opowiedział Grylls.

Brytyjskie media podają, że Spencer Matthews chce sprowadzić ciało brata do domu. Podobno dotarł do przewodnika, który twierdzi, że wie gdzie zginął Brytyjczyk. Gdy brat Spencera zaginął, miał 10 lat. Przyznał, że do tej pory nie pogodził się ze śmiercią nie tylko członka rodziny, ale przede wszystkim “swojego bohatera”.

Rodzina zmarłego założyła fundację Michael Matthews Foundation. Zbiera pieniądze na projekty edukacyjne dla dzieci w Afryce i Azji.

Grylls na Mount Everest

Warto przypomnieć, że Bear Grylls zdobył szczyt Mount Everest w 1998 roku. Miał 23 lata. Pojawił się wówczas spór, czy był najmłodszym brytyjskim wspinaczem na najwyższym ośmiotysięczniku. James Allen, posiadający obywatelstwo australijskie i brytyjskie, dokonał tego samego mając 22 lata.

Źródło zdjęcia: