Bill Gates i chemitrails - chce rozpylać chemikalia w atmosferze

Bill Gates zapowiada katastrofę klimatyczną. Mówi jak trzeba zmienić świat, by jej uniknąć

Bill Gates, czyli filantrop i były prezes firmy Microsoft, wywołał spore kontrowersje wpisem na swoim blogu i podsycił teorie spiskowe. Czy rzeczywiście marzy mu się nowy porządek świata? Zapowiedział, że nadciąga globalna katastrofa klimatyczna i radzi Bidenowi co zrobić, by zminimalizować skutki zmian klimatu.

Bill Gates na swoim blogu ostrzega: nadciąga globalna katastrofa klimatyczna, której nie da się już powstrzymać. Uważa, że możemy jedynie zredukować skutki katastrofy, a kluczową rolę może w tym odegrać prezydent USA Joe Biden. Legendarny informatyk przedstawił swoje koncepcje ratowania świata i ludzkości.

Bill Gates kontra ocieplenie klimatu

Jak podkreśla Bill Gates w najnowszym wpisie na blogu, największym zagrożeniem dla ludzkości są obecnie globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne. Z powodu rosnącej temperatury na Ziemi, nastąpi wkrótce znaczące pogorszenie warunków, w których żyją ludzie. Zdaniem Gatesa, nie wszystko jeszcze stracony, ale Stany Zjednoczone powinny przejąć rolę lidera w walce ze zmianami klimatycznymi. Pochwalił przy okazji Joe Bidena za powrót do porozumienia paryskiego i uważa to za pierwszy krok do ratowania świata i inspirowania innych państw do inwestycji w ekologię. Zdaniem miliardera, Ameryka może sprawić, że świat będzie zeroemisyjny już do 2050 roku.

Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami – ostrzega Bill Gates niczym Nostradamus.

Gates uważa, że kluczowe w walce z ociepleniem klimatu jest „zwiększenie podaży innowacji”. Nadzieja leży w przełomowych wynalazkach i nowych technologiach, które zmienią sposób ogrzewania i chłodzenia budynków, produkcji żywności, wytwarzania czystej energii oraz sposób przemieszczania się. Miliarder jest jednak świadomy, że stworzenie doskonałego produktu nie znaczy, że ludzkość chciałaby go używać i do tego pokona on konkurencję na rynku. Jego zdaniem, gdy już np. wynajdziemy nowe sposoby wytwarzania ekologicznej energii, konieczne jest wykreowanie zapotrzebowania na nowatorskie rozwiązania.

Gates napisał również o wpływaniu na innowacyjny przemysł i zadbaniu o to, by każdy mógł doświadczyć korzyści z przejścia na „zieloną ekonomię”. Sugeruje, by ustanawiać rygorystyczne standardy dotyczące m.in. ekologicznej produkcji elektryczności i paliwa. Pomóc może też podatek węglowy.

Nie możemy całkowicie powstrzymać zmian klimatu i katastrofy klimatycznej samą technologiczną innowacyjnością. Potrzeba nam nowej polityki innowacyjnej, która zagwarantuje, że rozwiązania trafią od razu z laboratorium na rynek, a do tego będą powszechnie dostępne – napisał na blogu Bill Gates.

Co więcej, zdaniem Gatesa rządy powinny współpracować i wyznaczać wspólne cele, dzielić się wiedzą i zadbać, by „czysta technologia rozwijana w jednym kraju była szybko rozpowszechniona w pozostałych”.

Bill Gates jest w pełni świadomy, że globalne ocieplenie jest już zjawiskiem nie do powstrzymania. Zaapelował, by już teraz przygotowywać się na życie w nowej i trudnej rzeczywistości.

Źródło zdjęcia:

  • Bill Gates i chemitrails – chce rozpylać chemikalia w atmosferze: Facebook/AdVenture Capitalist Community
Wycofane amerykańskie okręty LCS kupi Marynarka Wojenna RP? Previous post Polska kupi wadliwe amerykańskie okręty LCS? US Navy sprzedaje wycofane jednostki bez uzbrojenia
Unia Europejska i Komisja Europejska - nowy projekt - europejska płaca minimalna. Zapomnieli, że szaleje koronawirus w Europie? Next post Koronawirus w Europie. Unia Europejska zapowiada dodatkowe restrykcje i ograniczenia