Pożar wieżowca w Chinach. Ogień w budynku firmy telekomunikacyjnej China Telecom w Czangszy

Pożar wieżowca w Chinach. Nowe informacje [WIDEO]

Pożar wieżowca w Chinach. Do sieci trafiły nagrania wideo, na których widać ogień pochłaniający biurowiec w centrum chińskiej Czangszy, stolicy południowej prowincji Chin Hunan.

Pożar wieżowca w Chinach. Chińskie media informują o pożarze 200-metrowego budynku firmy telekomunikacyjnej China Telecom. Państwowy nadawca CCTV informuje o „ogniu o wielkiej intensywności”. Wciąż przekazywane są najnowsze informacje. Na szczęscie na razie nie ma potwierdzonych żadnych ofiar śmiertelnych.

Pożar wieżowca w Chinach. Czangsza w ogniu [WIDEO]

Do sieci trafiają kolejne nagrania wideo ukazujące pożar wieżowca w Chinach „na wielu piętrach”. Jak podają The Guardian i Reuters, pożar został już ugaszony, chociaż akcja gaśnicza była utrudniona m.in. przez bardzo gęsty dym. Interwencję podjęło 17 jednostek, 36 wozów i 280 strażaków.

Wieżowiec został zbudowany w 2000 r. Stał się pierwszym budynkiem w Czangszy, który przekroczył 200 metrów. Stolica prowincji Hunan liczy ok. 10 mln mieszkańców – przypomina Onet.pl.

Czangsza, stolica prowincji Hunan, liczy ok. 10 mln mieszkańców. została niegdyś poważnie zniszczona przez pożar. Jak przypomina New York Times, w 1938 roku w pięciodniowym pożarze (Wenxi Fire) zginęło 2000 Chińczyków, a prawie pół miliona straciło domy. Było to też jedno z najbardziej zniszczonych miast II wojny światowej.

Pożar wieżowca w Chinach. Czangsza znów walczy z ogniem [WIDEO]

Źródło zdjęcia: