Kim Dzong Un i Korea Północna - ciekawostki i informacje. Kto zastąpi Kim Dzong Una?

Co je Kim Dzong Un? Dieta dyktatora bez tajemnic

Korea Północna to historia głodu, który pochłonął miliony ofiar. Chociaż w kraju obecnie panuje kryzys, to wódz jednak nie głoduje. Szacuje się, że waży ok. 130 kilogramów. Co je Kim Dzong Un?

Kim Dzong Un ma bardzo bogatą dietę… dosłownie! Gdy Koreańczycy umierają z głodu, on zmaga się z nadwagą. Co je dyktator? Rąbka tajemnicy uchylił Kenji Fujimoto, który był jego kucharzem. Wspomina o zamówieniach za setki milionów dolarów na zachcianki takie jak m.in. homary, francuskie sery, steki z japońskiej wołowiny Kobe, kawior, duńska wieprzowina, japoński tuńczyk, uzbecki kawior, foie gras, wołowina Wagyu. Popija to wszystko importowaną kawą, czeskim piwem i drogimi winami, a do tego pali papierosy Yves Saint Laurent.

Wieprzowina z Europy, kawior z Iranu, melony z Chin – cheatsheet.com wymienia ulubione przysmaki Kima.

Brazylijska kawa i rosyjska wódka

Brazylijska kawa to kolejna obsesja Kima, a media ujawniają, że w 2016 roku złożył zamówienie za milion dolarów. Do tego nie żałuje sobie alkoholu. W 2019 roku miało do niego dotrzeć 90 tys. rosyjskiej wódki, ale zatrzymano transport. Sprowadza też do Korei Północnej koniak Hennessy, za który trzeba zapłacić kilkaset dolarów za butelkę. Kim wydaje na niego miliony. Do tego ma w swoich piwnicach wiele butelek wina z węża, które podobno dobrze robi na potencję. Plotki głoszą, że Kim nie zawsze staje na wysokości zadania

Kim Dzong Un wydaje rocznie ok. 30 milionów dolarów na import najdroższych alkoholi z całego świata, takich jak whisky i koniaki – ujawnia MSN.

Sushi i zupa rybna

Jak podaje w mediach Fujimoto, komunistyczny dyktator zajada się również sushi. Konsumuje jednak wyłącznie tłustą i delikatną część tuńczyka (torro). Jednym z jego ulubionych dań jest także zupa rybna z płetwy rekina.

Dieta Kim Dzong Una - media podają, że ważył niedawno 130 kilogramów
Co je Kim Dzong Un? Media podają, że ważył niedawno 130 kilogramów

Co je Kim Dzong Un? Kuchnia dyktatora

Jak pisze portal mashed.com, Kim Dzong Un uwielbia ser szwajcarski, w którym zakochał się podczas studiów w Europie. Marzyło mu się, by rozpocząć jego produkcję w Korei Północnej, więc wysłał zaufanych ludzi w liczne podróże po świecie, by zgłębili tajniki serowarstwa. Jak podaje ibtimes.sg, wydaje również fortunę na sprowadzanie świeżego sera z Europy.

Pizza w Korei Północnej

Kim Dzong Un uwielbia także pizzę. Ermanno Furlanis był pierwszym włoskim kucharzem w Korei Północnej i ujawnił, że dyktator po ojcu odziedziczył miłość do pizzy z dużą ilością mięsa. Uwielbia salami, szynkę prosciutto i pepperoni.

Media ujawniają, że Kim namiętnie opycha się także ryżem. Ma jednak wysokie wymagania i każde ziarno ryżu na talerzu musi mieć ten sam rozmiar, kolor i kształt. Dba o to specjalna grupa kobiet.

Głód w Korei Północnej

Korea Północna zmaga się kryzysem żywnościowym. W 2019 roku tsunami zniszczyło uprawy, a do tego afrykański pomór świń (ASF) zdziesiątkował świnie. Nieoficjalnie mówi się, że 10 milionów osób w Korei Północnej głoduje, a w maju zeszłego roku racje żywnościowe około 70 proc. Koreańczyków zostały zmniejszone z 550 g do zaledwie 300 g na osobę. Niektórzy podobno mięsa nie widzieli od lat. A może po prostu Kim Dzong Un powinien najeść się wstydu?

Źródło zdjęcia:

  • Co je Kim Dzong Un? Media podają, że ważył niedawno 130 kilogramów: Facebook/9GAG
  • Kim Dzong Un i Korea Północna – ciekawostki i informacje: Victoria_rt from Pixabay
Małpa Kaula zabiła człowieka Previous post Małpa zabiła człowieka z szokującego powodu. Dramatyczna historia
Future Cilcular Collider (FCC) zastąpi Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) Next post Wybudują nowy Wielki Zderzacz Hadronów. Będzie miał 100 kilometrów!