Kim Dzong Un i Korea Północna - ciekawostki i informacje. Kto zastąpi Kim Dzong Una?

Kim Dzong Un – ciekawostki i informacje o dyktatorze

Kim Dzong Un to nie tylko dyktator, przed którym drży Korea Północna. To także postać jak z bajki, bohater o super mocach rodem z uniwersum Marvela i koszmar proktologów. Oto zaskakujące ciekawostki, fakty i informacje o komunistycznym przywódcy. Kim un naprawdę jest?

1.Coś tu śmierdzi…

Komunistyczna propaganda jest g*wno warta? Okazuje się, że zgodnie z tradycją, Kim Dzong Un nie robi „dwójeczki”. Tak jak jego ojciec Kim Dzong Il i dziadek Kim Ir Sen, dyktator się nie wypróżnia. To wmawia się obywatelom Korei Północnej i taka informacja znajduje się w oficjalnej biografii Kima. Potwierdził ją również Kang Chol-hwan, który uciekł z północnokoreańskiego obozu pracy.

Zgodnie z propagandą, Kimowie to istoty idealne, które nie mają upokarzających funkcji fizjologicznych jak zwykli ludzie. Taka informacja znajduje się m.in. w Aquariums of Pyongyang.

Trzeba przyznać, kupa śmiechu…

2. Kim kierowca

Kim Dzong Un niemal od samych narodzin wykazywał oznaki geniuszu. Już w wieku 3 lat znakomicie prowadził samochód, a gdy miał 9 lat pokonał w regatach zawodowych sportowców. Taka wiedza jest oficjalnie przekazywana dzieciom w szkołach w Korei Północnej.

3. Pogodny dyktator

Kim dosłownie może być w burzowym nastroju. Jak pisze Whasingt Post”, powołując się na materiały propagandowe z Korei Północnej, Kim Dzong Un jest niczym Storm z serii komiksów X-men, bo potrafi kontrolować pogodę. Dowód? W 2017 roku w grudniu wybrał się na górę Paektu, a o tej porze roku panuje tam zimowe piekło. Jednak komunistyczny przywódca sprawił, że pogoda była znakomita. Ma też inną niezwykłą umiejętność… plotki głoszą, że nie ufa fryzjerom i strzyże się sam.

4. Cudowne dziecko i jednorożce

Kim Dzong Un był podobno cudownym dzieckiem. W dniu, z którym przyszedł na świat, na niebie pojawiła się podwójna tęcza. Nie powinno więc dziwić, że wraz z archeologami z Korei Północnej odnalazł później jednorożca. Po jakimś czasie władza stwierdziła, że była to jedynie siedziba jednorożców, które niegdyś ujeżdżał król Tongmyong.

Cudowne narodziny Kima, nazywanego przez matkę „Królem Porannej Gwiazdy”, wydają się podobne do narodzin Kim Dzong Ila, który chociaż tak naprawdę urodził się we wsi Wiatskoje w Związku Radzieckim, to władze Korei Północnej wmawiają obywatelom, że przyszedł na świat na szczycie góry. Mimo srogiej zimy zakwitły wówczas kwiaty, a ptaki mówiły ludzkim głosem.

Kim Dzong Un urodził się 8 stycznia 1984 roku (oficjalna data urodzenia trzymana jest w tajemnicy) w Pjongjangu. Zagadką jest tożsamość jego matki, przez którą nazywany był „Królem Porannej Gwiazdy”Ko Yŏng Hŭi zmarła w 2004 roku na emigracji w Paryżu. Przez lata żyła w nieformalnym związku z Kim Dzong Ilem, a owocem tej relacji była trójki dzieci. Oprócz Kim Dzong Una, wychowywali wspólnie także syna Kim Dzong Czola i córkę Kim Jo Dzong, która od 2021 zasiada w Komisji Spraw Państwowych, najwyższego organu w kraju – podaje National Geographic.

5. Jesteś lekiem na całe zło…

W Kore i Północnej wmawia się ludziom, że Kim Dzong Un wie wszystko i zna się na wszystkim. Okazuje się, że ten tęgi umysł wraz z naukowcami ze swojego kraju opracował ”super lekarstwo”. Jeden zastrzyk pokonuje takie choroby jak Ebola, AIDS, rak, impotencja, choroby serca, przeziębienie, padaczka, opryszczka, choroby weneryczne, a nawet szkodliwy wpływ komputerów na człowieka. Co ciekawe, po zażyciu cudownego leku jest się odpornym na radioaktywne promieniowanie. Co na to dr Zięba?

6. Potworna dieta Kima

Korea Północna to kraj, w którym głód zabił miliony osób. Tymczasem Kim Dzong Un wydaje się koszmarem dietetyków. Co je dyktator? Kenji Fujimoto, który był jego nadwornym kucharzem, zdradził, że potwór ma obsesję na punkcie sera, w którym zakochał się podczas edukacji w Szwajcarii.  Uwielbia też pizzę z dużą ilością mięsa. W jego menu znajdują się również wieprzowina z Europy, kawior z Iranu, zupa rybna z płetwy rekina,  a do tego grubasek opycha się ryżem.  Każde ziarno na talerzu musi jednak mieć taki sam kształt, rozmiar i kolor.

Jego ulubione napoje to brazylijska kawa, wino z węża, szampan Cristal, i koniak Hennessey (ponad 600 dolarów za butelkę).

7. Kim Un Kujon

Chociaż na to nie wygląda, Kim Dzong Un jest nieźle wykształcony. Jako nastolatek rozpoczał naukę w elitarnej szkole w Szwajcariii, oczywiście pod zmienionym nazwiskiem. Włada płynnie językiem angielskim i francuskim. Trzeba jednak przypomnieć, że edukacji nie dokończył, bo wolał grać w gry komputerowe, zamiast zakuwać do egzaminów.

8. Piękny Kim Dzong Un

Kim Dzong Un jest najprzystojniejszym mężczyzną na świecie… to
nie żart. W 2012 roku chiński magazyn „The Onion” przyznał mu ten tytuł.
Północnokoreański przywódca został doceniony m.in. za chłopięcy urok, potężną sylwetkę i pyzatą twarz. Niektóre światowe media nie zorientowały się jednak, że była to publikacja satyryczna

9. Dyktator mody

Władca Korei Północnej od zawsze chciał być jak jego dziadek Kim Il Sung. Fryzura i styl ubierania się to najwyraźniej za mało, więc postanowił iść pod nóż. Business Insider w w 2013 roku ujawnił, powołując się za anonimowe zaufane źródło, że Kim przeszedł aż 6 operacji plastycznych. W Korei Północnej raczej się o tym nie plotkuje, bo wygadywanie takich rzeczy partia uznała wrogą propagandę i akt kryminalny. Lepiej nie komentować wyglądy przywódcy, bo zgodnie ze starym przysłowiem, kto drwi z Kima, tego ni ma…

10. Lwie klejnoty Kima

Dyktator ma podobno swój osobisty harem, a kilka lat temu ogłosił nawet rekrutację do „drużyny rozkoszy”. Krążą jednak pogłoski, że nie jest tak jurnym ogierem jak może się wydawać i nie zawsze staje na wysokości zadania. Jego lekarz Kim Hyeong-soo, ujawnił, że przywódca stawia na wymyślne afrodyzjaki takie jak m.in. lwie klejnoty.

Źródło zdjęcia: