Delfiny

Naćpane delfiny grają w piłkę rozdymką – igrają ze śmiercią [WIDEO]

Co robi delfin butlonos, gdy się nudzi? Bierze narkotyki i gra w piłkę! To nie żart. Młode delfiny szukają rozrywki, którą znajdują w sporcie i używkach. Boleśnie przekonują się o tym ryby rozdymki. BBC Earth pokazało na nagraniu wideo jak ssaki igrają ze śmiercią, by dobrze się zabawić i być na haju.

Natura i podwodny świat są pełne niespodzianek. BBC Earth pokazało jak 2-letnie delfiny butlonose odłączyły się od matek i niczym morski gang szukały wspólnie rozrywek. Ich ofiarą padła ryba rozdymka, którą najpierw celowo zdenerwowały, pływając wokół niej.

Delfin butlonosy kontra ryba rozdymka – sport ekstremalny

Rozdrażniona rozdymka nagle zmieniła się w piłkę… i to dosłownie. Rozbawione delfiny butelkonose zaczęły ją odbijać między sobą, nawet chwytać w zęby i rzucać do siebie nawzajem. Jest to sport na dopingu, ponieważ ryby rozdymki wydzielają silnie trującą neurotoksynę, którą delfiny się odurzają.

Ten sport to igranie ze śmiercią. Tetrodotoksyna jest zabójcza i nawet niewielka ilość może zabić człowieka. Chociaż na wideo widać jak ssaki żują ofiarę, to robią to bardzo delikatnie. Dawka neurotoksyny musi być miminalna, by nie zabiła, ale jedynie wprowadziła w odlotowy nastrój.

Jak widać na poniższym wideo, delifiny po skończonej zabawie zostawiły roztrzęsioną rozdymkę w spokoju. Ich podwodny diler narkotyków musi przeżyć, by wkrótce zapewnić im świeżą dostawę towaru.

Ryba fugu

Okazuje się, że ludzi i delfiny łączy zamiłowanie do ryzyka. Japońska kuchnia oferuje bardzo niebezpieczny posiłek jakim jest ryba fugu należąca do rozdymkowatych. Jej wątroba i narządy rozrodcze zawierają tetrodotoksynę ( TTX). Szef kluchni musi umiejętnie pozbyć się trucizny z posiłku, precyzyjnie usuwając odpowiednie części ciała ryby, by danie nie okazało się “ostatnią wieczerzą”. Są jedak i tacy, którzy mają apetyt na adrenalinę podczas posiłku. Najlepsi kucharze zostawiają w daniu minimalne dawki trucizny, by klient poczuł ekscytujące mrowienie na języku.

Naćpane delfiny, ryba rozdymka i sporty wodne [WIDEO]

Źródło zdjęcia: