Gamer Grandma wpisana do "Księgi rekordów Guinnessa"

Oto najstarsza gamerka na świecie. Gamer Grandma kocha gry akcji!

Jeśli ktoś powie wam, że gry komputerowe to zabawa dla dzieci, albo że jesteście za starzy, by grać w grę, pokażcie mu Hamako Mori z Japonii. Znana jest na świecie jako Gamer Grandma i obecnie to najstarsza graczka na świecie. Zgadnijcie ile lat ma niezwykła gamerka!

Hamako Mori urodziła się 18 lutego 1930 roku, więc obecnie ma 90 lat. Jej hobby to jednak nie robienie na drutach, rozwiązywanie sudoku lub karmienie gołębi. Gamer Grandma namiętnie gra w gry wideo i ma kanał na YouTube, na którym streamuje swoje przygody w wirtualnym świecie. Zdobyła już ok. 300 tys. subskrybentów i gra przez ok. 8 godzin dziennie.

Najstarsza graczka, a szaleje jak młódka

Hamako wyznała, że kiedyś zainspirowało ją, jak bawią się dzieci przy grach wideo i stwierdziła, że to nie fair, by jedynie one mogły korzystać z tak świetnej rozrywki. Początkowo Gamer Grandma grała po kryjomu, wstydząc się swojej pasji. Zaczynała w 1981 roku od sprzętu Cassette Vision, z czasem dokupując nowe urządzenia i kompletując imponującą kolekcję gier na wiele różnych platform. W jednym z wywiadów przyznała, że ma tak wiele tytułów, iż nie wszystkie pamięta. Nie zapomniała jednak o takich produkcjach jak „Super Mario”.

Gaming Grandma wpisana do "Księgi rekordów Guinnessa"
Gamer Grandma wpisana do “Księgi rekordów Guinnessa”

GTA V i Call Of Duty dla seniora

Gamer Grandma obecnie zakochana jest w PlayStation 4 od Sony. Do niedawna bała się gier akcji, ponieważ uważała je za zbyt trudne. Dziś jednak oddaje się takim tytułom jak „Call of Duty. Modern Warfare”. Jej ulubiona gra to jednak Grand Theft Auto V. Warto zobaczyć jak seniorka dosłownie „wymiata” w GTA na padzie!

GTA 5 to świetna gra. Zaczynasz grać i nie możesz przestać, czujesz się jak w filmie – twierdzi Hamako.

Obecnie Hamako wrzuca kilka filmów na YouTube miesięcznie. Zapowiada jednak, że dostaje ogromne wsparcie od fanów i chciałaby dać im więcej materiałów.

Gamer Grandma to najstarsza graczka na świecie – gry wideo sposobem na wieczną młodość? [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Gamer Grandma wpisana do “Księgi rekordów Guinnessa”: YouTube/Guinness World Records
  • Gamer Grandma wpisana do “Księgi rekordów Guinnessa”: YouTube - screen