Pytanie za milion w programie "Milionerzy". Jacek Iwaszko znał odpowiedź!

Jest główna wygrana w programie Milionerzy! Jacek Iwaszko usłyszał pytanie za milion

Czwartkowy odcinek programu „Milionerzy” przeszedł do historii, znowu padła główna wygrana. Jacek Iwaszko poprawnie odpowiedział na pytanie za milion i otrzymał od Huberta Urbańskiego czek na 1 mln złotych.

Lista milionerów, którzy odpowiedzieli na pytanie za milion, znów się wydłużyła. W czwartek program „Milionerzy” wygrał Jacek Iwaszko, który zaczął odcinek od pytania za 125 tys. złotych. Wiedział, który kuzyn selera wydziela zapach piżma, chociaż podejrzewał, że w pytaniu może być ukryty haczyk.

Pytanie za milion w programie Milionerzy. Jacek Iwaszko WYGRAŁ

Następnie w programie „Milionerzy” widzowie i Jacek Iwaszko usłyszeli pytanie za 250 tysięcy złotych. Uczestnik, który jest muzykologiem, wykazał się wiedzą na temat tytułowego bohatera opery G. Rossiniego.

To pytania dla mnie. Obie opery łączy ten sam pierwowzór literacki, stąd ten sam bohater – powiedział Jacek Iwaszko.

Przy pytaniu za 500 tys. złotych Jacek Iwaszko zdecydował się na skorzystanie z dwóch kół ratunkowych (pół na pół, telefon do przyjaciela), ponieważ nie znał jednostki miary reaktywności reaktora jądrowego.

Mama, przyjaciel, zawodowo czyta książki, bo jest redaktorem. Ma wiedzę z różnych dziedzin. Może mieć wiedzę, której ja nie mam. Mimo że obiecałem, że zadzwonię dopiero przy pytaniu za milion, złamię obietnicę. Zadzwońmy do mojej mamy – powiedział Iwaszko.

W końcu padło PYTANIE ZA MILION: kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? Iwaszko przyznał, że „to pytanie z podstawówki”, ale sprawiło mu nie lada problem. W końcu jednak zaryzykował i zaznaczył prawidłową odpowiedź.

Jacek Iwaszko w „Milionerach”

Jacek Iwaszko jest czwartą osobą, która wygrała milion w polskich „Milionerach”. Poprzedni zwycięzcy to Krzysztof Wójcik (2010), Maria Romanek (2018) i Katarzyna Kant-Wysocka (2019).

Iwaszko to z wykształcenia muzykolog. Pracuje w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie, śpiewa w chórze. Można powiedzieć, że na pytania w „Milionerach” odpowiadał ŚPIEWAJĄCO!

Pytanie za 125 tys. zł. Wszystkie wydzielają zapach piżma. Tylko jeden to kuzyn selera. Który?

A. piżmak B. skunks C. wół piżmowy D. szczwół plamisty (poprawna odpowiedź)

Pytanie za 250 tys. zł. Tytułowy bohater opery G. Rossiniego „Cyrulik Sewilski” nazywa się tak samo, jak tytułowy bohater opery „Wesele Figara”:

A. Gioacchina Rossiniego

B. Wolfganga Amadeusza Mozarta (odpowiedź poprawna)

C. Ludwika van Beethovena

D. Stanisława Moniuszki

Pytanie za 500 tys. zł. Jednostka miary reaktywności reaktora jądrowego to:

A. euro

B. złoty

C. rubel

D. dolar (poprawna odpowiedź)

Pytanie za 1 mln zł w „Milionerach”. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

A. 1 stycznia 1000 r.

B. 1 stycznia 1001 r. (poprawna odpowiedź)

C. 1 stycznia 2000 r.

D. 1 stycznia 2001 r.

Źródło zdjęcia:

  • Pytanie za milion w programie „Milionerzy”. Jacek Iwaszko znał odpowiedź!: TVN (screen)
Długoterminowa prognoza pogody od IMGW. Jaka będzie zima 2021/2022? Previous post Jaka będzie zima 2021/2022? Długoterminowa prognoza pogody IMGW
Mięsożerna bakteria Vibrio vulnificus w Bałtyku - czym są przecinkowce? Next post Mięsożerna bakteria Vibrio vulnificus zaatakowała w Polsce. Mężczyzna walczy o życie