Niezwykły pies w USA. Szczeniak Skipper ma 6 łap i 2 układy rozrodcze

Niezwykły pies w USA. Szpital w stanie Oklahoma potwierdził, że na świat przyszedł szczeniak z nietypowymi wadami wrodzonymi i opublikował jego zdjęcie. Suczka Skipper ma m.in. 6 łap i 2 ogony.

Szpital Neel Veterinary Hospital w stanie Oklahoma w USA ogłosił, że 16. lutego urodził się niezwykły pies. Szczeniak ma m.in. 6 łap. Lekarze podejrzewają, że suczka Skipper miała mieć bliźniaka, ale po prostu nie doszło do prawidłowego rozdzielenia zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Suczce udało się przeżyć mimo poważnych wad wrodzonych i zaskakuje opiekunów znakomitą formą.

Wiadomo również, że Skipper to mieszanka owczarka australijskiego i border collie. Poród przebiegł naturalnie i bez problemów. Oprócz nietypowego zwierzaka, na świat przyszyło jeszcze 8 szczeniąt i u żadnych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Jak podaje CNN, gdy rodziła się Skipper, za oknem szalała akurat burza śnieżna.

Niezwykły pies. Suczka Skipper i wady wrodzone

To prawdopodobnie pierwszy na świecie przypadek, gdy na świat przyszedł żywy pies z takim połączeniem wad wrodzonych. Okazuje się, że 6 łap to nie jedyne anomalie u tego zwierzęcia. Pies ma również dwa układy moczowe, dwa układy rozrodcze i dwa ogony. Zdiagnozowano także oznaki rozszczepu kręgosłupa.

Lekarze są zaskoczeni, że zwierzę przeżyło tak długo i jest w tak świetnej formie. Skipper załatwia się prawidłowo, a organy wewnętrzne suczki są w bardzo dobrym stanie. Lekarze twierdzą również, że zwierzę jest bardzo silne. Wszystkie łapy reagują prawidłowo na bodźce, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości zwierzę będzie potrzebowało terapii i pomocy w poruszaniu się.

Opiekunowie informują, że szczeniak rozwija się prawidło i jest już w domu. Pije dużo wody i ma niezły apetyt. Wiadomo już, że będą konieczne kolejne badania szczeniaka i monitorowanie jego stanu zdrowia.

To silna dziewczyna, rozrabia jak inne szczeniaki. W przyszłości czeka ją wiele przeszkód do pokonania, ale sądząc po jej zapale i tym jak się rozwija, da sobie radę – powiedziała dr. Tina Neel. (CNN)

This is a miracle named Skipper. Literally. She has survived longer than we suspect any other canine has (at just 4 days…

Opublikowany przez Neel Veterinary Hospital Niedziela, 21 lutego 2021

Źródło zdjęcia: