Niezwykły pies urodził się w USA. Szczeniak Skipper ma 6 łap i 2 ogony

Dziwny pies w USA. Skipper ma 6 łap i 2 układy rozrodcze

Niezwykły pies w USA. Szpital w stanie Oklahoma potwierdził, że na świat przyszedł szczeniak z nietypowymi wadami wrodzonymi i opublikował jego zdjęcie. Suczka Skipper ma m.in. 6 łap i 2 ogony.

Szpital Neel Veterinary Hospital w stanie Oklahoma w USA ogłosił, że 16. lutego urodził się niezwykły pies. Szczeniak Skipper ma m.in. 6 łap. Lekarze podejrzewają, że suczka miała mieć bliźniaka, ale po prostu nie doszło do prawidłowego rozdzielenia zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Suczce udało się przeżyć mimo poważnych wad wrodzonych i zaskakuje opiekunów znakomitą formą.

Wiadomo również, że Skipper to mieszanka owczarka australijskiego i border collie. Poród przebiegł naturalnie i bez problemów. Oprócz nietypowego zwierzaka, na świat przyszyło jeszcze 8 szczeniąt i u żadnych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Jak podaje CNN, gdy rodziła się Skipper, za oknem szalała akurat burza śnieżna.

Niezwykły pies. Suczka Skipper i wady wrodzone

To prawdopodobnie pierwszy na świecie przypadek, gdy na świat przyszedł żywy pies z takim połączeniem wad wrodzonych. Okazuje się, że 6 łap to nie jedyne anomalie u tego zwierzęcia. Pies ma również dwa układy moczowe, dwa układy rozrodcze i dwa ogony. Zdiagnozowano także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Niestety, choć czuje się dobrze, wady wrodzone mogą oznaczać dla niego bardzo wiele powaznych problemów zdrowotnych zagrażających życiu.

Lekarze są zaskoczeni, że zwierzę przeżyło tak długo i jest w tak świetnej formie. O dziwo, mimo wady anatomicznej Skipper załatwia się prawidłowo, a organy wewnętrzne suczki są w bardzo dobrym stanie. Lekarze twierdzą również, że zwierzę jest bardzo silne. Wszystkie łapy reagują prawidłowo na bodźce, ale niestety, nie można wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości zwierzę będzie potrzebowało terapii i pomocy w poruszaniu się.

Opiekunowie informują, że szczeniak rozwija się prawidło i jest już w domu. Pije dużo wody i ma niezły apetyt. Wiadomo już, że będą konieczne kolejne badania szczeniaka i monitorowanie jego stanu zdrowia.

To silna dziewczyna, rozrabia jak inne szczeniaki. W przyszłości czeka ją wiele przeszkód do pokonania, ale sądząc po jej zapale i tym jak się rozwija, da sobie radę – powiedziała dr. Tina Neel. (CNN)

This is a miracle named Skipper. Literally. She has survived longer than we suspect any other canine has (at just 4 days…

Opublikowany przez Neel Veterinary Hospital Niedziela, 21 lutego 2021

Źródło zdjęcia: