Niemcy i rosnąca liczba zaginionych dzieci

Niemcy. Zniknęło 2009 dzieci imigrantów

Niemcy mają problem. Okazało się, że zniknęło 2009 dzieci uchodźców.  To rekordowa liczba zaginionych dzieci w Niemczech od 3 lat.

Niemcy zgubili 2009 dzieci i nastolatków, którzy przybyli do Niemiec jako uchodźcy bez opieki. Niemiecka policja zarejestrowała ich jako osoby zaginione. Informację potwierdził w Berlinie Niemiecki Fundusz na rzecz Dzieci (Deutsches Kinderhilfswerk), powołując się na  dane Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej. Organizacja apeluje do służb, by natychmiast zajęły się poszukiwaniem zaginionych dzieci.

Niemcy i plaga zaginionych dzieci

Jak wynika z ujawnionych danych, liczba zaginionych dzieci imigrantów w Niemczech od lutego 2022 roku wzrosła o 10%. Dyrektor organizacji Holger Hofmann zwraca uwagę jak zawiodły systemy rejestracji oraz transgraniczne i krajowe systemy ochrony dzieci.

Nie wiadomo gdzie są zaginione dzieci oraz co się z nimi dzieje. Nie znamy przyczyny zaginięcia, więc „nie można usprawnić środków zapobiegawczych”. Co więcej, Niemcy nie mają nawet pewności ile dzieci zniknęło. Hofmann zwrócił uwagę że wiele dzieci po przybyciu do Niemiec prawdopodobnie nie zostało zameldowanych. Mowa jest więc o nieokreślonej liczbie niezgłoszonych przypadków.

Zdaniem Hofmanna, w wielu przypadkach mogło po prostu dojść do błędów w zapisie danych dotyczących dzieci imigrantów przybywających do Niemiec. Stwierdził, że jedyne rozwiązanie problemu to ulepszenie systemów rejestracji. Do tego szybko potrzebne są „dobrze wyposażone systemy opieki nad dziećmi i młodzieżą, szybko zapewnione perspektywy pobytu i możliwości łączenia rodzin”.

Tylko wtedy, gdy przyczyny zaginięć staną się jasne, można dokonać ukierunkowanych inwestycji w środki zapobiegawcze – stwierdził Hofmann. (DW,com)

Rośnie liczba zginionych osób w Niemczech

W Niemczech wciąż rośnie liczba osób zaginionych. Jak podaje Federalny Urząd Śledczy (BKA), w 2022 roku było to ponad 100 000 osób. Większość dość szybko wróciła do domu, ale setki spraw ws. zaginięcia są nadal nierozwiązane. Do 7 grudnia 2022 roku policja zarejestrowała 13 380 przypadków zaginięć dzieci, z których około 12 800 uznano za rozwiązane. 

Źródło zdjęcia:

Szczepionka na raka - przełom w medycynie jest bliski? Previous post Szczepionka na raka. Powstaje innowacyjna terapia
Sztuczna inteligencja w sądzie. RobotLawyer od DoNotPay Next post Sztuczna inteligencja RobotLawyer jako adwokat w sądzie