Nigeria i ostrzejsze kary za gwałt i pedofilię - kastracja lub kara śmierci

Nigeria zaostrza kary za gwałt i pedofilię. Kastracja i śmierć!

Nigeria i ostre zmiany w prawie. Podczas pandemii wzrosła liczba gwałtów na kobietach i dzieciach, więc władze postanowiły działać. Skazanego za gwałt czeka teraz chirurgiczna kastracja, a pedofilów kara śmierci.

Nigeria wprowadza nowe prawo. Jak podają media, odkąd w Nigerii wprowadzono obostrzenia i restrykcje związane z koronawirusem, wzrosła liczba gwałtów na kobietach i dzieciach. Zaostrzony kodeks karny ma zatrzymać falę przemocy seksualnej. Skazanego za gwałt czeka chirurgiczna kastracja lub kara śmierci.

Nigeria, nowa prawo, ostrzejsze kary za gwałt i pedofilię

Nowe prawo zostało już wprowadzone w pierwszym regionie Nigerii. Gubernator stanu Kaduna Nasir Ahmad El-Rufai uważa, że zaostrzenie kar jest niezbędne, aby chronić kobiety i dzieci przed przestępcami. To właśnie same kobiety apelowały do władz, by podjęto walkę z rosnącą falą przemocy i gwałcicielami i wyszły z propozycją, by Nigeria wprowadziła karę śmierci.

Na razie kastracja i kara śmierci zostały wprowadzone w jednym regionie Nigerii, ale prawdopodobnie kolejne pójdą jego śladem. Apeluje o to działaczka na rzecz płci i niedoszła ofiara gwałtu Dorothy Njemanze. Uważa, że jeśli gwałciciel zostałby wykastrowany, nie mógłby już nikogo skrzywdzić.

Jak podają Fakt i cvtnews.ca, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, osobie skazanej za zgwałcenie osoby powyżej 14. roku życia grozi także dożywocie. Do tej pory ustawa przewidywała maksymalną karę 21 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie osoby dorosłej i dożywocie za zgwałcenie dziecka. 

Nowe prawo uderza również w kobiety, które zostaną skazane za zgwałcenie dziecka poniżej 14. roku życia. Od teraz za takie przestępstwo czeka je usunięcie jajowodów – pisze Fakt.

Pedofilia, chemiczna kastracja i prawo na Ukrainie

Podobne zmiany w prawie wprowadziła również Ukraina w 2019 roku. Jak podaje Polityka, Parlament Ukrainy przyjął ustawę zezwalającą na przymusową chemiczną kastrację osób skazanych za pedofilię. Chemiczna kastracja dotyczy skazańców w wieku od 18 do 65 lat. Podniesiono również z 12 do 15 lat pozbawienia wolności maksymalny wymiar kary za gwałt grupowy lub gwałt na osobie nieletniej. Utworzono dodatkowo publiczny rejestr pedofilów z otwartym dostępem.

Jak podają źródła, chemiczna kastracja polega na podawaniu leków, które hamują lub blokują produkowanie hormonów takich jak testosteron. Powoduje to obniżenie popędu seksualnego. Proces można odwrócić.

Chemiczną kastrację dopuszcza prawo m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji – przypomina “Polityka”.

Źródło zdjęcia: