Oscary 2021 - kiedy i gdzie odbędzie się gala? COVID-19 nie powstrzyma rozdania nagród filmowych

Oscary 2021 – pierwsze informacje o gali. “Ma być jak film”

Koronawirus SARS-CoV-2 i pandemia nie powstrzymają gali rozdania Oscarów. Są już pierwsze informacje jak mają wyglądać Oscary 2021. Wiemy już dokładnie kiedy i gdzie odbędzie się gala oraz jak będzie przebiegała. Producenci zadbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale także jej wyjątkowo filmowy charakter.

Kiedy odbędą się Oscary 2021? 93. gala rozdania nagród filmowych jest zaplanowana na 25 kwietnia, a pandemia COVID-19 jej nie powstrzyma. Jak pisze magazyn Variety, powołując się na list producentów gali do nominowanych artystów i twórców, ceremonia ma mieć iście filmowy charakter i nie będzie przypominała zwykłego widowiska telewizyjnego. Producenci nie chcą powtórki z gali Złotych Globów, nie będzie połączeń przez Zooma i domowych ubrań. Chcą również uniknąć sytuacji takiej jak ta z 2006 roku, gdy scenarzysta “Tajemnicy Brokeback Mountain” Larry McMurtry odbierał statuetkę w jeansach.  

Rozdanie Oscarów w 2021 roku po raz szósty wyreżyseruje Glenn Weiss.

Oscary 2021 i bezpieczeństwo

Producenci gali (Steven Soderbergh, Jesse Collins i Stacey Sher) zapewniają, że zrobią wszystko, by zapewnić „bezpieczny i przyjemny wieczór”. Obiecują szybkie testy na COVID-19 wykonywane na miejscu oraz środki bezpieczeństwa jak na planie filmowym. Zaapelowali nawet, by zwycięzcy nagród przyznanych Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej za rok 2020, wygłaszali jak najkrótsze przemówienia. Wiadomo również, że gala będzie kameralnym spotkaniem ograniczonym do nominowanych, prezenterów i ich gości.

Gdzie odbędzie się gala rozdania Oscarów 2021?

Potwierdzono, że gala Oscary 2021 odbędą się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles. Jeśli jednak chodzi o część artystyczną, transmisja na żywo odbędzie się z Dolby Theatre at the Hollywood & Highland Center.

Producenci zwrócili też uwagę na dress code. Zasugerowali, by strój na gali był połączeniem inspiracji i aspiracji. Podkreślili też wprost, że strój formalny będzie dobrym rozwiązaniem w przeciwieństwie do stroju codziennego – pisze RMF FM.

Źródło zdjęcia: