Poznań kontra szczury. Plaga szczurów w Poznaniu. winny remont Starego Rynku?

Poznań walczy z plagą szczurów. Winny remont Starego Rynku?

Poznań i plaga szczurów. Polsat News i Wirtualna Polska informują o pladze gryzoni w centrum Poznania. Powodem jest m.in. remont Starego Rynku? Trutka na szczury już nie działa, a do akcji wkroczyła Straż Miejska.

Poznań i plaga szczurów nie do zatrzymania. Szczury rozpleniły się m.in. na ulicach Woźnej, Wielkiej i Wodnej. Jedno ze szczurzych skupisk znajduje się w opuszczonej kamienicy na ulicy Klasztornej. Są w budynkach, wychodzą z kanalizacji, chodzą po podwórkach, a nawet atakują ludzi, m.in. ekipy sprzątające.

Mieszkańcy Poznania twierdzą, że szczury rozłażą się po poznańskim centrum od momentu rozkopania głównej płyty Starego Rynku. Monika Nowotna, zastępczyni dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP, cytowana przez epoznan.pl, przyznała, że szczury aktualnie gromadzą pokarm na zimę, a dodatkowo są zaniepokojone pracami ziemnymi na Starym Rynku z Poznaniu.

Poznań kontra szczury. Winny remont Starego Rynku?

Rozkładane są kolejne trutki na szczury i stacje deratyzacyjne. Szczurów w Poznaniu jest jednak coraz więcej. Jak zwraca uwagę Wirtualna Polska, „zwierzęta zaczynają szukać ciepłego schronienia na zimę, szczególnie kuszone są zapachami jedzenia i śmieci”.

Pewnie na terenie Rynku miały swoje gniazda i teraz szukają nowego schronienia. Boimy się sprzątać śmietniki, tak naprawdę każdy worek się rusza. Ostatnio szczur wskoczył mi na plecy

powiedziała pracownica firmy sprzątającej na Starym Rynku w Poznaniu.

Szczury rozmnażają się błyskawicznie. Służby sprzątające zakopują szczurze dziury, ale zwierzęta szybko je odkopują. Rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania i urzędu miasta Joanna Żabierek przekazała, że „każde zawiadomienie o aktywności szczurów wokół Starego Rynku jest kompleksowo wyjaśniane”. Do akcji wkroczyła Straż Miejska, któras lokalizuje skupiska szczurów w Poznaniu.

Więcej wiedzy na Facebooku i Instagramie

Mamy potwierdzenie, że w okolicach Starego Rynku stacje deratyzacyjne wykładane są nie tylko w budynkach, ale i w podwórzach, i nie tylko podczas trwania obowiązkowej październikowej deratyzacji, ale również obecnie, w tym na podwórku w administracji ZKZL przy ul. Klasztornej. Kolejny już raz również teren remontu płyty Starego Rynku został wyposażony w kilkadziesiąt stacji deratyzacyjnych

– przekazała Żabierek. (Wirtualna {Polska)

Leszek Teschner, szczurołap z Poznania, w rozmowie z Głosem Wiekopolski wyjaśnił, że zwiększona obecność gryzoni w Poznaniu nie jest powiązana wyłącznie z remontem Starego Rynku. Bije na alarm, że szczury w Poznaniu ciągną do śmietników, bo poznaniacy wyrzucają dużo jedzenia.

Owszem remont spowodował przemieszczenie się jakiejś grupy szczurów, ale gdyby np. instalacje w okolicznych budynkach były szczelne, to one by nie wyszły, bo nie miałyby jak

– wyjaśnił Leszek Teschner. (Głos Wielkopolski)