Jetpack Guy nad Los Angeles - czym jest tajemniczy obiekt latający? Czy to UFO a może zwykły plecak odrzutowy?

Tajemniczy obiekt latający znowu nad Los Angeles. Sprawę bada FBI [WIDEO]

Czy to UFO? A może nowa wojskowa technologia lub plecak odrzutowy? Piloci znowu zauważyli tajemniczy obiekt nad Los Angeles. Nagranie wideo trafiło do sieci, a sprawą zajęło się FBI. Teorie spiskowe rodzą się w zawrotnym tempie. Czym lub kim jest Jetpack Guy?

Czy to mogło być UFO? Piloci ze Sling Pilot Academy 21 grudnia odbywali instruktażowy lot z lotniska w Tarrance. Nad półwyspem Palos Verdes zauważyli tajemniczy obiekt latający, który poruszał się z dużą prędkością. Twierdzą, że przypominał człowieka z plecakiem odrzutowym. Sprawa zrobiła się poważna, bo obiekt uznano za zagrożenie. Chociaż obiektem nie zajmą się raczej faceci w czerni, to do akcji wkroczyło już FBI.

Tajemniczy latający obiekt. Jetpack Guy łamie prawo

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy ten obiekt widziany był w okolicach Los Angeles. Jednak dopiero teraz udało się tak dobrze udokumentować jego lot. Zyskał przydomek „Jetpack Guy”.

Jetpack Guy pierwszy raz został zauważony 29 sierpnia. Kapitan jednego z samolotów American Airlines powiedział wtedy przez radio, że „właśnie minęliśmy faceta w plecaku odrzutowym”.


Obiekt miał znajdować się zaledwie o ok. 270 metrów od lewej strony samolotu na wysokości 1000 metrów.  Podobną wiadomość kontrolerzy otrzymali także kilka minut później od pilota linii Jet Blue – pisze Polsat News.

Czy to był plecak odrzutowy? Tajemniczy obiekt latający w USA

Czy rzeczywiście to osoba z plecakiem odrzutowym? Firma z Los Angeles, która produkuje tego typu urządzenia, zapewnia, że Jetpack Guy to nie jej technologia. Zwraca uwagę, że jej plecaki odrzutowe nie są w stanie pomieścić tyle paliwa, by wynieść człowieka na wysokość kilometra i bezpiecznie sprowadzić go na ziemię.

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego jeśli ktoś posiada taki plecak odrzutowy, ukrywa go przed opinią publiczną i nie chce się ujawnić. A może to nowa technologia wojskowa? Wiele osób podejrzewa, że może być to dron z doczepionym manekinem.

Jedno jest pewne, Jetpack Guy to już miejscowa legenda. Ta sława oznacza również kłopoty, bo służby twierdzą, że obiekt może stanowić zagrożenie dla ruchu powietrznego. Rzeczniczka FBI Laura Eimiller w wywiadzie dla Los Angeles Times przyznała, że Federalne Biuro Śledcze bada wszystkie doniesienia o tajemniczym obiekcie.

Jak podaje Fox 11, posiadanie takiego plecaka odrzutowego nie jest nielegalne, jednak Jetpack Guy pojawia się w pobliżu lotnisk, łamiąc tym samym przepisy. Tajemniczy obiekt latający zyskał też przydomek “airspace intruder”.

Jetpack Guy i tajemniczy latający obiekt nad Los Angeles [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Jetpack Guy nad Los Angeles – czym jest tajemniczy obiekt latający? Czy to UFO a może zwykły plecak odrzutowy?: Instagram/slingpilotacademy