Torch Tower czyli najwyższy budynek w Japonii - jaka będzie jego wysokość?

Nowy najwyższy budynek w Japonii. Torch Tower “rozpali świat” [WIDEO]

Japonia zapowiada, że wkrótce w kraju stanie nowy najwyższy budynek. Jak wysoki będzie drapacz chmur Torch Tower i jaka będzie jego dokładna lokalizacja w Tokio? Deweloper Mitsubishi ujawnia nowe informacje o projekcie. Wysokość tego wieżowca robi wrażenie.

Najwyższy budynek w Japonii? Wkrótce na to miano zasłuży nowy wieżowiec. Na razie wciąż jest to projekt, ale jak podaje CNN, deweloper zapowiada, że Torch Tower sięgnie nieba już w 2027 roku. Zgodnie z projektem, nowy i najwyższy japoński drapacz chmur będzie miał 390 metrów wysokości (1279 stóp). Torch Tower będzie zlokalizowane przy słynnej tokijskiej stacji metra Tokyo Station. W tym miejscu znajdowało się niegdyś Tokiwabashi Gate, czyli brama do 15-wiecznego zamku Edo Castle. Koszt inwestycji szacowany jest na 500 miliardów jenów.

Najwyższy budynek w Japonii – informacje

Projekt Torch Tower został zapowiedziany już w 2016 roku, ale deweloper Mitsubishi Estate (należący do Mitsubishi Motors) dopiero kilka dnitemu ujawnił informacje o inwestycji. Wiadomo już, że wygląd Torch Tower będzie zainspirowany pochodnią. Jak zaznaczono w projekcie, wieżowiec „ma być niczym pochodnia, która rozpali świat”. Podano również, że obiekt będzie częścią zagospodarowanej przestrzeni miejskiej o powierzchni 31400 metrów kwadratowych na której znajdą się jeszcze 3 inne budynki oraz plac o powierzchni 7000 metrów kwadratowych.

Budynek będzie miał 63 piętra. Większość z nich będą zajmą biura, ale zaplanowane są również restauracje oraz sklepy. W budynku znajdzie się również hala widowiskowa zaplanowana na 2 tysiące miejsc oraz łaźnia (na niższych piętrach).

Tokio z lotu ptaka

Wyższe partie Torch Tower ma zajmować luksusowy hotel, który dysponować będzie 100 pokojami. Na samym szczycie budynku „w pochodni” umiejscowiona zostanie ogromna przestrzeń widokowa, z której widoczna będzie m.in. Góra Fuji oraz oczywiście cała stolica Japonii z lotu ptaka.

Trzęsienia ziemi w Japonii kontra wieżowce

Czy nowy najwyższy budynek w Japonii będzie bezpieczny i nie zniszczą go trzęsienia ziemi? Mitsubishi Estate zapowiada, że w konstrukcja zostanie w specjalny sposób zabezpieczona przed wstrząsami sejsmicznymi. Co więcej, deweloper na obszarze inwestycji zbuduje również schrony na wypadek kataklizmów.

Najwyższe budynki w Japonii

Jak na razie najwyższy budynek w Japonii to Abeno Harukas (Osaka), który ma 300 metrów wysokości. Już za rok zaplanowane jest jednak otwarcie obiektu o nazwie Tokiwabashi Tower, który będzie miał 212 metrów wysokości (696 stóp). To właśnie w jego sąsiedztwie w 2027 roku stanie Torch Tower. Temu projektowi nie zagrozi również wieżowiec w dystrykcie Toranomon-Azabudai, który jak zapowiada Mori Building Company, ma być ukończony w 2023 roku i mieć 330 metrów wysokości.

Torch Tower czyli najwyższy drapacz chmur w Japonii [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Torch Tower czyli najwyższy budynek w Japonii – jaka będzie jego wysokość?: YouTube/TBS NEWS