UFO. Pentagon pokazał nagrania z UFO - to bylo spotkanie z kosmitami?

Pentagon i FBI muszą ujawnić wszystkie informacje o UFO. Kontrowersyjna ustawa Trumpa

Czy Pentagon i FBI ukrywają informacje o UFO? Prawdopodobnie dowiemy się tego wkrótce, bo na początku stycznia w USA została opublikowana nowa ustawa budżetowa, którą podpisał prezydent Donald Trump. Zobowiązuje ona służby do ujawnienia wszystkich danych i historii o UFO jakie posiada. Zakończoną się teorie spiskowe, a zaczną fakty i dowody?

USA ukrywa tajne informacje na temat UFO i kosmitów? Wszystkie tajemnice mają wkrótce wyjść na jaw zgodnie z nową ustawą budżetową, którą podpisał w styczniu prezydent Donald Trump. Pentagon jest zobligowany, by opublikować wszystkie dane i informacje o UFO w ciągu 180 dni od momentu wydania polecenia. Tajemnice  dotyczące UFO muszą ujawnić również FBI, Office of Naval Intelligence oraz Unidentified Aerial Phenomena Task Force. Ustawa zakłada przeznaczenie dla nich środków finansowych na badania związane z UFO, ale zależną są one od publikacji wspomnianych materiałów.

Kosmici w USA. Pentagon i FBI zakończą teorie spiskowe?

Wielbiciele teorii spiskowych nie powinni raczej liczyć na dowody na istnienie kosmitów rodem z Archiwum X. Przypominamy, że termin „UFO” odnosi się do wszystkich niezidentyfikowanych obiektów latających, których pochodzenia nie da się ustalić. Co więcej, ustawa zakłada, że FBI i Pentagon upublicznią większość informacji, raport będzie jawny, ale ma zawierać dodatek z danymi objętymi klauzulą tajności.

Na jednej z 5593 stron nowej amerykańskiej ustawy budżetowej, zawierającej zapisy pomocowe ws. COVID-19, pojawił się nietypowy zapis. Chodzi o odtajnienie przez Pentagon raportu na temat UFO opartego na wiedzy amerykańskiego wojska – wyjaśnia Polsat News.

Amerykański wywiad i niezidentyfikowane obiekty latające

Jak podaje Independent, amerykański wywiad chce przeanalizować dane o niezidentyfikowanych obiektach latających, ponieważ podejrzewa, że mogą one być technologią obcych krajów, takich jak m.in. Korea Północna, Rosja, Chiny i Iran. Ustawa zakłada, że zostanie stworzona nowa i jednolita baza danych o UFO, która pozwoli zidentyfikować potencjalne zagrożenia ze strony nieprzychylnych USA państw. Będą w niej znajdowały się dane zebrane przez wszystkie amerykańskie służby wywiadowcze.

Od dawna wiadomo, że amerykański Kongres interesuje się danymi, które amerykańskie służby zebrały na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Ta ciekawość została podsycona, gdy w kwietniu 2020 roku Pentagon opublikował 3 nagrania wideo, na których wojskowi piloci zarejestrowali swoje spotkania z UFO. Jeden film pochodził z 2004 roku, a 2 pozostałe z 2015. Do dziś nie udało się ustalić, czym były te tajemnicze obiekty i jakie jest ich pochodzenie.

Tajemnice Pentagonu zostaną ujawnione? “Nie jesteśmy sami”

Wiadomo również, że Pentagon prowadził w latach 2007-2012 specjalny i tajny program, w ramach którego zajmowano się analizą danych na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Program zakończono z powodu braku finansowania. Jednak w 2017 roku dyrektor programu Luis Elizondo w wywiadzie dla CNN powiedział, że osobiście wierzy, że „istnieją niepodważalne dowody na to, że nie jesteśmy sami”.

Źródła: Independent, CNN, Polsat News, Radio ZET

Źródło zdjęcia:

  • Pentagon pokazał nagrania z UFO – to bylo spotkanie z kosmitami?: YouTube/Reuters