Piramida Cheopsa i nowe odkrycie. Wielka Piramida odkrywa swoje kolejne tajemnice. Naukowcy odnajdą ukryte komnaty?

Piramida Cheopsa i odkrycie. Anomalie pozwolą odnaleźć ukryte komnaty?

Piramida Cheopsa i zaskakujące anomalie termiczne. Archeolodzy są przekonani, że odkrycie pozwoli im wyjaśnić tajemnice sprzed tysięcy lat, które skrywa niezwykła budowla w Egipcie. Jakie sekrety ukrywa Wielka Piramida w Gizie? Czy uda się odnaleźć ukryte komnaty?

Wielka Piramida Cheopsa i niezwykłe odkrycie. Badania archeologiczne prowadzone za pomocą kamer termowizyjnych wykazały anomalie termiczne wewnątrz piramidy. Wykryto je w kilku kamieniach na dnie Wielkiej Piramidy w Gizie. Anomalie zaobserwowano podczas faz schładzania lub nagrzewania wapieni w wyniku kontaktu ze Słońcem.

Piramida Cheopsa, anomalie i ukryte komnaty

Odkrycia w piramidzie dokonał międzynarodowy zespół, w skład którego wchodzili archeologowie z Japonii, Kanady, Egiptu i Francji. Nie potrafią jednak powiedzieć skąd wzięły się zaobserwowane anomalie. Podejrzewają, że wynikają ze różnych materiałów użytych w trakcie budowy piramidy, o czym kilka lat temu pisał portal Science Alert. Mogą być również spowodowane prądami powietrza i istnieniem ukrytych komnat. To właśnie na ich poszukiwaniach mają skupić się kolejne badania piramidy.

Anomalia na poziomie gruntu od wschodu wywołała największe poruszenie. Ciężko jest również badaczom jednoznacznie odpowiedzieć, co może być jej przyczyną – podaje Wirtualna Polska.

Wielka Piramida i ukryte komnaty. Co tam jest?

Naukowcy są zdania, że dzięki zaobserwowanym anomaliom być może wkrótce zostanie odnaleziona słynna ukryta komnata, w której ma znajdować się ciało Cheopsa. Wiedzą, że w piramidzie jest mnóstwo ukrytych pomieszczeń, ale mimo kolejnych badań i poszukiwań, wciąż nie mogą ich odnaleźć.

Piramida Cheopsa – informacje

Piramida Cheopsa to największa spośród piramid w Egipcie. Wybudowano ją na przeł. XXVII i XXVI w. p.n.e. jako centralny punkt kompleksu grobowego króla Cheopsa (Chufu) w północnej części nekropolii. Wysokość Wielkiej Piramidy wynosi ok. 147 metrów, a długość boku kwadratowej podstawy to ok. 230 metrów. Jest zaliczana do siedmiu cudów świata i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nieopodal piramidy znajduje się posąg Sfinksa.

Piramida Cheopsa zbudowana jest 2,4 mln skalnych bloków, każdy o wadze blisko 2,5 tony, a waga największych dochodziła nawet 15 ton. Podstawa jest bliska idealnemu kwadratowi o boku 230 metrów. Różnica w długości boków jest mniejsza niż 20 cm. Boki piramidy są zwrócone dokładnie na północ, południe, wschód i zachód – podaje portal Fajne Podróże.

Źródło zdjęcia:

One thought on “Piramida Cheopsa i odkrycie. Anomalie pozwolą odnaleźć ukryte komnaty?

Comments are closed.

Cyberpunk 2077 - technologie, wszczepy i hacki - gra staje się rzeczywistością już teraz Previous post Cyberpunk 2077 i patch 1.1. Lista poprawek na konsole, PC i Google Stadia
Wycofane amerykańskie okręty LCS kupi Marynarka Wojenna RP? Next post Polska kupi wadliwe amerykańskie okręty LCS? US Navy sprzedaje wycofane jednostki bez uzbrojenia