Anja Rubik - ekologia na Ziemi ważniejsza od kosmosu?

Anja Rubik krytykuje start rakiety Falcon 9. Musk powinien wydać pieniądze na…

Elon Musk, firma SpaceX i NASA odniosły historyczny sukces. Start rakiety Falcon 9 przebiegł pomyślnie i może to oznaczać przełom w podboju i eksploracji kosmosu. Jednak modelka Anja Rubik ostro skrytykowała misję kosmiczną. Czy ekologia jest ważniejsza niż kosmiczne technologie?

Anja Rubik wywołała burzę. Sobotni start rakiety Falcon 9 był ogromnym sukcesem, a transmisja live na żywo była oglądana przez miliony osób na świecie, które śledziły jak płk. Doug Hurley oraz płk. Robert Behnken oddalali się od Ziemi. Bez wątpienia ten moment przejdzie do historii, bo może oznaczać wkrótce tanie i komercyjne loty w kosmos oraz transportowanie ton ładunków na Księżyc i Marsa. Tymczasem polska modelka uważa, że amerykański miliarder Elon Musk zmarnował pieniądze.

Anja Rubik konta Musk i NASA

Jak napisała Anja Rubik na Instagramie, wydano miliardy dolarów jedynie po to, by zadowolić ego Elona Muska. Jej zdaniem, tak ogromne pieniądze nie powinny być wydawane na podbój kosmosu. Zaapelowała, by przeznaczyć większe środki finansowe na nowe ekologiczne rozwiązania na Ziemi i ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt.

Rubik znana jest ze swojego zaangażowania w walkę o ekologię i udziały w różnego typu akcjach społecznych. Podczas jednej z sesji zdjęciowych pozowała nawet nago na plaży z reklamówką na szyi, chcąc zwrócić uwagę na zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikiem. Publikuje w mediach społecznościowych liczne posty i zdjęcia, apelując o ratowanie środowiska naturalnego.

Czy rzeczywiście marzenia o opuszczeniu Ziemi powinny zejść na drugi plan? Zdaniem wielu naukowców, musimy opuścić Ziemię, która wkrótce stanie się bardzo trudnym miejscem do życia. Sam Stepehen Hawking ostrzegał, że do roku 2600 glob nagrzeje się tak bardzo, ze nasza cywilizacja nie będzie miała szans na przetrwanie.

Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać „planu B”, bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić! – Rubik na Instagramie skomentowała sobotni start rakiety Falcon 9.

Anja Rubik na Instagramie  - krytykuje Elona Muska za start rakietyŹródło zdjęcia: Instagram
Anja Rubik na Instagramie – krytykuje Elona Muska za start rakiety

Źródło zdjęcia:

  • Anja Rubik na Instagramie – krytykuje Elona Muska za start rakiety: Instagram
  • rakieta kosmiczna: NASA-Imagery from Pixabay
Zagrożone gatunki zwierząt - nosorożec sumatrzański za chwilę wyginie całkowicie Previous post Te zagrożone gatunki zwierząt za chwilę znikną. Jest ich ponad 500!
Lek na koronawirusa Next post Rosja już produkuje lek na koronawirusa. „Awifawir ma 90% skuteczności”