Lądowanie łazika Perseverance na Marsie kontra Greta Thunberg. Krytykuje kosz misji kosmicznej Mars 2020

Greta Thunberg wyśmiewa lądowanie łazika na Marsie. Ekologia czy kosmos?

Lądowanie na Marsie okazało się sukcesem, a łazik Perseverance przesłał już pierwsze zdjęcia powierzchni Czerwonej Planety. Niektórzy zwracają jednak uwagę na ogromne koszty urządzenia i misji kosmicznej NASA. Greta Thunberg i jej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny opublikowali film drwiący z kosztownych wypraw na Marsa.

Misja Mars 2020 jak na razie przebiega bez problemów, a lądowanie łazika Perseverance na Marsie okazało się sukcesem. Media przypominają jednak, że ta misja kosmiczna to ogromny wydatek. Samo wspomniane urządzenie kosztowało 2,7 miliardów dolarów, czym szczególnie poirytowana tym faktem jest Greta Thunberg.

Greta Thunberg kontra podbój kosmosu i lądowanie na Marsie

Aktywiści z międzynarodowego ruchu klimatycznego Grety Thunberg Fridays for Future (w Polsce znanego jako Młodzieżowy Strajk Klimatyczny) przygotowali satyryczny film reklamowy zatytułowany „1%”. Zaprezentowano w nim wizję nowej ery ludzkości na Marsie. Niesamowite możliwości, krajobrazy, rozwój, wolność, nowy początek… dla jednego procenta ludzkości. W finale spotu zasugerowano, że dla pozostałych 99% jedyną szansą będzie rozwiązanie problemu zmian klimatycznych na Ziemi.

Jeden z przedstawicieli Strajku Klimatycznego w rozmowie z portalem Euronews powiedział, że wysłanie łazika Perseverance na Marsa i plany kolonizacji Czerwonej Planety to nonsens. Podkreślił, że większość ludzi nigdy nie będzie miała możliwości lotu na inną planetę.

Anja Rubik krytykuje Elona Muska i misje kosmiczne

Greta Thunberg to nie pierwsza znana osoba, która krytykuje misje kosmiczne. Modelka Anja Rubik przy okazji startu rakiety Falcon 9, powiedziała, że ważniejsza od eksploracji kosmosu jest ekologia na Ziemi i to na nią powinny przeznaczane być ogromne pieniądze. Plany Elona Muska związane z misjami kosmicznymi uważa za próby zadowolenia ego miliardera.

Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać “planu B”, bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić! – Rubik na Instagramie skomentowała start rakiety Falcon 9.

Greta Thunberg i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny śmieją się z planów kolonizacji Marsa [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Lądowanie łazika Perseverance na Marsie kontra Greta Thunberg. Krytykuje kosz misji kosmicznej Mars 2020: YouTube/Reuters
Prehistoryczne wirusy i dawne choroby badane w Rosji. Badania prowadzi laboratorium Wektor tworzące kiedyś broń biologiczną Previous post Rosjanie badają prehistoryczne wirusy i dawne choroby z wiecznej zmarzliny
Czy Dziewiąta Planeta istnieje? Nowe badania i teorie - Planeta X mogła być tylko iluzją Next post Czy Dziewiąta Planeta istnieje? Nowe badania i hipotezy