Kosmiczna turystyka się rozkręca - powstanie kosmiczny hotel Von Braun Station

Stworzą kosmiczny hotel Von Braun Station. Sztuczna grawitacja i kosmiczna turystyka [WIDEO]

Eksploracja kosmosu to nie tylko wyścig o kosmiczne surowce oraz bazy na Marsie i Księżycu. To także wypoczynek i rozrywka w przestrzeni kosmicznej. Wkrótce zostanie otwarty kosmiczny hotel The Von Braun Space Station, a kosmiczna turystyka ma stać się tania i powszechna.

Marzy wam się hotel z pięknym widokiem? The Gateway Foundation obiecuje, że już w 2025-2027 roku będziecie mogli odwiedzić kosmiczny hotel, z którego rozpościerać się będzie widok na Ziemię. Będzie to w zasadzie stacja kosmiczna, której projekt oparty jest na koncepcie nazistowskiego naukowca Wernhera von Brauna, czyli twórcy rakiety V2. W kosmicznym hotelu zostaną wykorzystane m.in. rozwiązania znane z Międzynarodowej stacji Kosmicznej ISS.

Kosmiczna turystyka i kosmiczny hotel The Von Braun Space Station

The Gateway Foundation twierdzi, że hotel pierwszych gości przyjmie już w 2025 roku. W założeniu ma przyjmować ok. 100 gości tygodniowo. Tim Alatorre, który jest autorem projektu, przyznał, że hotel ma rozwinąć kosmiczną turystykę i sprawić, aby loty na orbitę Ziemi były czymś powszechnym. Zdaje sobie sprawę, że na początku będzie to usługa dostępna jedynie dla bogatych klientów. Jest jednak pewien, że wkrótce kosmiczna turystyka stanie się tania i dostępna dla każdego.

Chcę, by kosmiczna turystyka była czymś tak powszechnym jak wycieczka statkiem czy wizyta w Disneylandzie. Chcemy stworzyć „kosmiczną kulturę”, złożoną z ludzi żyjących i pracujących poza Ziemią – powiedział Alatorre w wywiadzie z Dezeen.

Alatorre nie ukrywa, że do stworzenia kosmicznego hotelu zainspirowały go kultowe filmy science fiction. Przyznał, że fascynują go Star Trek i Gwiezdne Wojny i zakochał się w koncepcji dużej grupy ludzi żyjącej w kosmosie. Jest pewny, że skoro realizowane są niezwykłe projekty kosmiczne SpaceX, to kosmiczny hotel również jest w zasięgu ręki. Podkreślił, że The Gateway Foundation nie zamierza w tym celu tworzyć rewolucyjnej nowej technologii, ale chce bazować na już istniejących rozwiązaniach.

Luksusowy hotel w kosmosie i sztuczna grawitacja

Na jakie udogodnienie możemy liczyć w kosmicznym hotelu? Twórcy zapewniają, że będzie w nim działała sztuczna grawitacja, pozwalająca na normalnie korzystanie np. z toalety i prysznica w kosmosie. Do tego pokoje będą posiadały w pełni wyposażone kuchnie, będzie można też korzystać z bogato zaopatrzonych barów. Nie zabraknie koncertów, restauracji, pokazów filmowych, seminariów edukacyjnych oraz przestrzeni naukowej. Wszystko to będzie utrzymane w ciepłych barwach, a wnętrza będą wykonane z naturalnych materiałów imitujących kamień i drewno.

Harry Potter w kosmosie

Twórcy kosmicznego hotelu obiecują także miejsca do uprawiania sportu takie jak np. trampoliny, ścianki wspinaczkowe i boiska do koszykówki ze sztuczną grawitacją. Przewidują również gry i zabawy przypominające Quidditcha z Harry’ego Pottera.

Rozwój kosmicznej turystyki. Kiedy komercyjne loty w kosmos?

Jak czytamy na łamach Big Think, kosmiczny hotel The Von Braun Space Station ma mieć formę pierścienia o średnicy 190 metrów, który będzie się obracał, by zapewnić grawitację. Na trzech dostępnych pokładach będą dostępne miejsca dla ok. 400 osób. Pozostaje jeszcze pytanie, jak zbudować i umieścić taką stację kosmiczną na ziemskiej orbicie. The Gateway Foundation zakłada, że kosmiczny hotel będzie budowany na orbicie przez drony i roboty.

Ekspert NASA sprowadza twórców na ziemię – kosmiczna turystyka jest oderwana od ziemi?

Jeśli projekt okaże się sukcesem, twórcy już zapowiadają kolejne kosmiczne hotele. Kolejny ma nazywać się The Gateway i pomieścić 1400 gości. W planach do 2030 roku jest nawet 10 tys. kosmicznych wizyt rocznie.

Czy projekt jest możliwy do zrealizowania? Gary Kitmacher z NASA, związany z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, twierdzi, że The Gateway Foundation napotka wiele problemów. Zwrócił uwagę, że hotel orbitując wokół Ziemi będzie narażony na ekstremalne zmiany temperatury. W hotelu trzeba będzie stworzyć “naturalne środowisko”, w którym te zmiany nie będą odczuwalne dla ludzi. Do tego wszystkiego należy dołożyć gigantyczne koszty budowy hotelu i zapewnienia w nim bezpieczeństwa, a także transportu ludzi na orbitę. Co więcej, The Gateway Foundation przyznaje, że trzeba stworzyć specjalne narzędzia i maszyny pozwalające budować w kosmosie. Kitmacher jest pewny, że stworzenie kosmicznego hotelu do 2027 roku jest nierealne.

Kosmiczny hotel Von Braun Station – komercyjne loty w kosmos i kosmiczna turystyka [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

One thought on “Stworzą kosmiczny hotel Von Braun Station. Sztuczna grawitacja i kosmiczna turystyka [WIDEO]

Comments are closed.

Nowy gatunek osy Microgaster godzilla Previous post Nowy gatunek osy. Microgaster godzilla (Godzilla wasp) atakuje pod wodą
Dania zdecydowała: wszystkie norki na fermach muszą zostać zabite. Powodem zmutowany koronawirus SARS-CoV-2 Next post Zmutowany koronawirus SARS-CoV-2 na fermach? Dania zabije wszystkie norki