Meteoryt uderzył w dom w USA. Jakie jest prawdopodobieństwo?

Meteoryt uderzył w dom. “Szansa 1 do 4 miliardów” [WIDEO]

Zaskakujące wydarzenie w USA. „The New York Post” podaje, że świadkowie widzieli kulę ognia na niebie. Po chwili na jeden z domów spadł meteoryt, całkowicie niszcząc budynek.

Jakie są szanse na bycie trafionym przez meteoryt? Astronom Alan Harris obliczył, że prawdopodobieństwo bycia uśmierconym przez taki obiekt z kosmosu wynosi około 1: 700 000. Pewien
Amerykanin z Kalifornii może być więc uznany za niebywałego szczęściarza… albo największego pechowca na świecie! Meteoryt uderzył w jego dom.

Prawie zabił go meteoryt. Kosmiczna loteria w USA

Właściciel domu w amerykańskim hrabstwie Nevada w stanie Kalifornia siedział na kanapie słuchając muzyki. Nagle usłyszał potworny huk i zobaczył płomienie na ganku. Rzucił się do ucieczki. Zdążył uratować jednego ze swoich psów, ale niestety, drugi zginął w pożarze.

Strażacy ugasili płomienie i zaczęli badać, co było przyczyną pożaru. Świadkowie twierdzili, że chwilę przed pojawieniem się ognia, widzieli na niebie błysk oraz „kulę ognia”. Ustalono, że w dom w USA uderzył meteoryt.

Jako dziecko oglądałem deszcze meteorytów, ale nie spodziewałem się, że jeden wyląduje kiedyś w moim domu przebijając dach. Mówią, że to szansa 1 do 4 miliardów, więc myślę, że dziś mogę kupić los na loterię – mówił Dustin cytowany przez “New York Post”.

Kobieta uderzona przez meteoryt

Warto przypomnieć, że byli w historii tacy, którzy mieli mniej szczęścia, niż wspomniany Amerykanin. 30 listopada 1954 Ann Hodges przeżyła brutalne przebudzenie. Okazało się, że meteoryt uderzył w jej dom, przebił dach, odbił się od konsoli radiowej i uderzył Hodges w bok. Kobieta przeżyła, ale odniosła poważne obrażenia.

Był to najprawdopodobniej fragment meteorytu, który rozbił się na dwie części, gdy spadł na ziemię. Jeden kawałek trafił Hodges, a drugi wylądował kilka mil dalej. Meteoryt Sylacauga został zidentyfikowany jako chondryt. Zawiera więcej żelaza i niklu niż inne okazy i szacuje się, że ma ponad 4,5 miliarda lat – podają źródła.

Meteoryt uderzył w dom w USA [WIDEO]

Źródło zdjęcia: