Arnold Schwarzenegger i kolejna operacja serca - to terminator nie tylko w filmie

Arnold Schwarzenegger przeszedł operację serca

Arnold Schwarzenegger i kolejna operacja serca. Kultowy aktor potwierdził, że znów poddał się wymianie zastawki. To kolejny taki zabieg chirurgiczny, który przeszedł legendarny Terminator. Tym razem wszystko poszło jednak bez zarzutów.

Arnold Schwarzenegger to terminator nie tylko na planie filmowym, ale i w życiu. 73-letni gwiazdor jest nie do zdarcia. Były gubernator Kalifornii poinformował w piątek, że przeszedł wymianę zastawki aorty. Szybko dochodzi do siebie i opublikował na Instagramie zdjęcie w szpitalnym łóżku.

Arnold Schwarzenegger i operacja serca

Gwiazdor podziękował personelowi medycznemu z Cleveland Clinic za udaną wymianę zastawki, która musiała współpracować z zastawką pnia płucnego wszczepioną 2 lata wcześniej. Jak przypomina Associated Press, Arnold Schwarzenegger w 2018 roku przeszedł operację wymiany zastawki, ponieważ ta wszczepiona w 1997 roku nie nadawała się już do użytku. Aktor cierpi na wrodzoną wadę serca.

Jak wyznał niedawno Schwarzenegger, w 2018 roku życie o mało nie powiedziało mu „Hasta la vista, baby”. Operacja wymiany zastawki przy pomocy cewnikowania nie udała się, ponieważ wystąpiło wewnętrzne krwawienie. Konieczna była natychmiastowa operacja na otwartym sercu, która trwała kilkanaście godzin. Media donosiły wówczas, że lekarze w szpitalu w Los Angeles uratowali gwiazdora w ostatniej chwili.

Co ciekawe, operacja została przeprowadzona na 4 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć do filmu „Terminator: Mroczne Przeznaczenie”. Jak powiedział rzecznik aktora, po wybudzeniu z narkozy miał powiedzieć personelowi medycznemu „I’m back”.

Lekarze powiedzieli mi, że muszą się przebić przez ścianę serca, ale wówczas nieoczekiwanie wystąpiło wewnętrzne krwawienie. Gdyby nie to, że chirurg natychmiast zareagował i otworzył mostek, a następnie wykonał operację na otwartym sercu, to bym umarł – wyznał Schwarzenegger. (Sport.pl)

Schwarzenegger wraca do formy – niezniszczalny!

Obecnie legendarny aktor czuje się dobrze. Pokazał na Instagramie zdjęcia, które zrobił sobie poza szpitalem w Cleveland.

Czuję się świetnie. Zwiedzam Cleveland i podziwiam wspaniałe pomniki – poinformował w mediach społecznościowych Arnold Schwarzenegger.

Pozostaje pytanie, czy zasypiając przed operacją, lekarze usłyszeli kultowe „I’ll be back”?

Arnold Schwarzenegger dochodzi do siebie po operacji serca
Arnold Schwarzenegger dochodzi do siebie po operacji serca

Źródło zdjęcia:

Pancerny chrząszcz Phloeodes diabolicus Previous post Oto pancerny chrząszcz Phloeodes diabolicus. Diaboliczny pancernik przeżyje przejechanie samochodem!
Czeka nas endemia? Koronawirus SARS-CoV-2 może zostać z nami na zawsze Next post Czeka nas endemia? Koronawirus zostanie z nami na zawsze