Lisa Shaw nie żyje. Przyczyna śmierci to powikłania po szczepieniu preparatem AstraZeneca

Dziennikarka Lisa Shaw nie żyje. Koroner: “zabiły ją powikłania po szczepieniu”

Czy szczepionki na COVId-19 rzeczywiście są tak bezpieczne, jak zapewniają koncerny farmaceutyczne? Do tej pory zgony, zakrzepy i powikłania po szczepieniu nie były oficjalnie łączone z podaniem preparatu. Tym razem jednak potwierdzono, że dziennikarka BBC zmarła  z powodu powikłań po szczepionce AstraZeneca.

Dziennikarka Lisa Shaw nie żyje. Wielokrotnie nagradzana prezenterka BBC Radio Newscastle zmarła, a jako oficjalną przyczyną zgonu podano powikłania po szczepionce AstraZeneca, co potwierdziła koroner Karen Dilks po przeprowadzeniu dochodzenia.

Lisa Shaw nie żyje. Śmiertelne powikłania po szczepieniu

Śmierć 44-letniej dziennikarski nastąpiła w maju 2021 roku. 29 kwitnia otrzymała pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Kilka dni później zaczęły doskwierać jej skutki uboczne w postaci „silnych i przeszywających bólów głowy”. Dr Christopher Johnson, konsultant w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii na RVI, podał, że kobieta była przytomna, ale żadne leczenie nie przynosiło rezultatów.

Dziennikarka BBC została przetransportowana karetką do szpitala uniwersyteckiego w North Durham. Szczegółowe badania wykazały skrzepy krwi w mózgu. 44-latka trafiła na specjalistyczny oddział neurologiczny szpitala w Newcastle – informuje Radio ZET.

U kobiety wystąpiły w końcu problemy z mówieniem, bóle głowy nasilały się. 21 maja doszło do krwotoków z mózgu. Dochodzenie koronera potwierdziło, że Lisa Shaw zmarła na rzadkie powikłania po szczepionce AstraZeneca. Zabiła ją trombocytopenia wywołała przez preparat, która spowodowała obrzęk i krwawienie w obrębie mózgu. Zdecydowało się przeprowadzić operację i usunąć część czaszki, by obniżyć ciśnienie wewnątrz czaszkowe u dziennikarki. Nie udało się jednak uratować życia prezenterki radiowej BBC.

Okazuje się, że to nie jedyny taki przypadek. Sky News donosi, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 412 przypadków zakrzepów krwi po podaniu blisko 50 mln dawek szczepionki firmy AstraZeneca. Zgłoszono 73 zgony. Władze Wielkiej Brytanii zapewniają, że program szczepień nie zostanie wstrzymany, bo “korzyści przewyższają ryzyko”, jednocześnie apelując do Brytyjczyków o szczepienie się.

Lisa Shaw, who worked for BBC Radio Newcastle, died due to complications from the AstraZeneca Covid-19 vaccine, a…

Opublikowany przez ITV News Czwartek, 26 sierpnia 2021

Źródło zdjęcia:

  • Lisa Shaw nie żyje. Przyczyna śmierci to powikłania po szczepieniu preparatem AstraZeneca: Facebook/ITV News

2 thoughts on “Dziennikarka Lisa Shaw nie żyje. Koroner: “zabiły ją powikłania po szczepieniu”

Comments are closed.

Operacja Meetinghouse i bombardowanie Tokio. USA urządziło Japończykom piekło pod koniec II wojny światowej Previous post Bombardowanie Tokio i operacja Meetinghouse. Amerykanie zabili 100 tys. Japończyków
Joe Biden zaogni sytuację w Afganistanie? Chce, by amerykańska armia uderzyła w Państwo Islamskie Next post Joe Biden: “przeprowadzić ataki odwetowe w Afganistanie”. Wybuchnie nowa wojna?