Gowin w RMF FM: minister zdrowia zdecyduje czy szczepionka na COVID-19 w Polsce będzie obowiązkowa

Szczepionka na COVID-19 w Polsce obowiązkowa? Gowin w RMF FM: “Jak minister zdrowia podejmie decyzję to…

Szczepionka na COVID-19 od amerykańskiego koncernu Pfizer ma pojawić się w Polsce lada moment. Rząd i Ministerstwo i Zdrowia ujawniają kolejne informacje, a premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że szczepienie nie będzie obowiązkowe. Jarosław Gowin zaczyna w tej sprawie kluczyć, a minister zdrowia mówi o szczepieniu WSZYSTKICH.

Szczepionka na COVID-19 w Polsce ma pojawić się już wkrótce, a premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił, że szczepienie będzie dostępne dla chętnych. W pierwszej kolejności zostaną zaszczepione osoby starsze, z grupy ryzyka oraz osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii. Tymczasem minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wspomniał, że może zapaść decyzja o obowiązkowych szczepieniach na SARS-CoV-2 i nie będzie wtedy protestował.

Gowin w RMF FM – dla kogo szczepionka na COVID-19 w Polsce?

Gowin w RMF FM potwierdził, że program szczepienia w pierwszej skupi się na osobach z grupy podwyższonego ryzyka. Szczepienie ma być dobrowolne, bo „nie będziemy nikogo uszczęśliwiać i ratować na siłę”. Minister zdrowia może jednak zdecydować o szczepieniach przymusowych.

Jak minister zdrowia podejmie taką decyzję, nie będę kruszył kopii – powiedział Gowin. (rmf24.pl)

Minister zdrowia Adam Niedzielski o szczepieniu na COVID-19

Tym samym mamy w rządzie kilka rozbieżnych koncepcji szczepienia Polaków na koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że szczepionka będzie dostępna masowo dla wszystkich dorosłych Polaków. W programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News powiedział jednak, że chce „zaszczepić całą populację dorosłych”. Zakłada, że wszyscy chętnie zaszczepią się dobrowolnie?

Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – powiedział Adam Niedzielski w Polsat News.

Dostępność szczepionki na koronawirusa w Polsce

Pojawia się jednak pytanie, ile dawek szczepionki trafi do Polski? Kolejne źródła podają, że do państw Unii Europejskiej trafi 200 milionów dawek szczepionki. Jak na razie nie wiadomo, ile z nich otrzyma Polska.

Źródło zdjęcia:

2 thoughts on “Szczepionka na COVID-19 w Polsce obowiązkowa? Gowin w RMF FM: “Jak minister zdrowia podejmie decyzję to…

Comments are closed.

Etiopia, Tigraj i wojna domowa - potworna masara ludności cywilnej Previous post Etiopia – dokonali masakry setek cywilów. Nowa wojna w Afryce
WHO i szczepionka na COVID-19. Chcą pieniądzy na program COVAX Next post Unia Europejska chce dać większe uprawnienia WHO. “Wsparcie finansowe, dostęp do danych”