Bill Gates i wywiad w TVN24 - zmiany klimatyczna, katastrofa klimatyczna i przyszłość świata

Bill Gates ostrzega przed nową pandemią. Chce budować “super fabryki szczepionek”

Bill Gates nie ustaje w swych mrocznych prognozach epidemicznych i kreśleniu czarnych scenariuszy. Tym razem na łamach „The Wall Street Journal” ostrzegł, że jeśli wybuchnie nowa pandemia, ludzkość ma marne szanse na jej przetrwanie. Zaapelował, by budować SUPER FABRYKI szczepionek.

Chociaż pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 jeszcze się nie skończyła, Bill Gates już zapowiada kolejne zarazy, które zdziesiątkują ludzkość. Ostrzega, że mamy znikome szanse, by pokonać nowe i zmutowane patogeny, których pojawienie się jest nieuchronne. W poniedziałek 13 września ukazał się coroczny raport Fundacji Billa i Melindy Gates – “Annual Goalkeepers Report “, a z tej okazji miliarder z firmy Microsoft udzielił wywiadu. którym zaapelował o intensyfikację globalnego programu szczepień, by uniknąć epidemicznej hekatomby.

Bill Gates zapowiada nową pandemię. Potrzebujemy WIĘCEJ SZCZEPIONEK

Bill Gates zwrócił uwagę na ogromną różnicę pomiędzy liczbą zaszczepionych osób w poszczególnych regionach na świecie. Nie podoba mu się, że gdy w USA wprowadzana jest już dawka przypominająca, to w Afryce wciąż zaszczepiono przeciw COVID-19 mniej osób niż ogólnie w całym stanie Kalifornia. Przywołał dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która podaje, że w sumie podano już ok. 5,54 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19, jednak 80% dawek zaaplikowano w krajach wysoko i średnio rozwiniętych. Do krajów najbiedniejszych trafił jedynie 1% dawek szczepionki.

W raporcie zwrócono uwagę na to, że narzędzia do zakończenia pandemii są podobne do zwalczania innych chorób zakaźnych, takich jak malaria i polio: “stosowanie szeroko zakrojonych testów oraz, jeśli to możliwe, szybkie i skuteczne leczenie oraz szczepienia ratujące życie” – pisze Medonet.pl.

Bill Gates apeluje o szybszą produkcję szczepionek

Zdaniem Gates, jeśli ta sytuacja się nie zmieni, następna pandemia brutalnie pokona ludzkość. Ostrzega, że niezwłocznie powinniśmy zredukować wspomniane dysproporcje poprzez np. budowanie super fabryk szczepionek, które mogłyby stworzyć nową szczepionkę w 100 dni i w kolejne 100 wyprodukować odpowiednią liczbę dawek. Dodał, że już teraz powinniśmy poczynić ogromne i długoterminowe inwestycje w system opieki zdrowotnej, a także przeznaczyć środki finansowe na programy dla kobiet i dzieci oraz kreując długoterminową politykę wzmacniającą społeczności oraz systemy opieki zdrowotnej. Konieczne jest także większe finansowanie badań nad szczepionkami.

W dokumencie można też przeczytać, że wskaźniki szczepień dzieci przeciwko chorobom zakaźnym, takim jak błonica, tężec i krztusiec, spadły do poziomu z 2005 r. W 2020 roku blisko 30 milionów dzieci nie zostało zaszczepionych na wspomniane choroby i prawdopodobnie nie uda się tego zmienić w najbliższym czasie – podaje O2.pl

Źródło zdjęcia: