ill Gates i chemitrails - chce rozpylać chemikalia w atmosferze

Bill Gates zmieni klimat. Samoloty rozpylą chemitrails

Bill Gates znalazł sposób na walkę z globalnym ociepleniem? Zapowiedział, że przekaże pieniądze na kontrowersyjny projekt. Tysiące samolotów będą zrzucać z nieba chemikalia w celu zminimalizowania skutków globalnego ocieplenia. Czy spowodują niebezpieczne zmiany klimatu?

Bill Gates zadeklarował wsparcie finansowe w walce z globalnym ociepleniem. Chce, by samoloty zrzucały chemikalia, a konkretnie specjalny aerozol. Opracowali go Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda i twierdzą, że jest w stanie blokować promieniowanie słoneczne docierające do Ziemi. Zamierzają w ten sposób ochłodzić planetę i powstrzymać kryzys klimatyczny.

Aerozol będzie rozpylany w atmosferze przez tysiące samolotów. Bill Gates oraz grupa instytucji deklarują wsparcie finansowe, które wyniesie 7 milionów dolarów. Rozpylanie chemikaliów w stratosferze miałoby zająć nawet kilkanaście lat.

Bill Gates i chemitrails

Innpoland.pl pisze, że naukowców do stworzenia wspomnianego aerozolu zainspirowały wybuchy super-wulkanów. Zwrócili uwagę na wyrzucane chmury pyłu i gazów, które powodowały ochłodzenia na Ziemi. W ten sposób zainicjowano projekt Stratospheric Controlled Perturbation Experiment. Naukowcy w pierwszej fazie testów chcą rozpylić 2 kg pyłu w postaci dwutlenku siarki, tlenku glinu lub węglanu wapnia na wysokości ok. 16 kilometrów nad powierzchnią stanu Nowy Meksyk w USA. Wielu naukowców obawia się, że rozpylenie dodatkowego pyłu na niebie może jedynie pogłębić zmiany klimatyczne

Bill Gates spowoduje niebezpieczne zmiany klimatu?

Stephen Gardiner (autor „Perfect Moral Storm: The Ethical Tragedy of Climate Change.”) ostrzega, że masowe rozpylanie chemikaliów w stratosferze może mieć dramatyczne skutki dla klimatu. Jego zdaniem może wywołać powodzie lub susze, a finalnie doprowadzić do klęski głodu w wielu regionach.

Inne badania potwierdziły też, że zwiększone stężenie aerozoli ma negatywny wpływ na plony niektórych roślin. Po erupcjach wulkanu El Chichón w 1982 roku i Pinatubo w 1991 roku odnotowano zmniejszenie plonów ryżu, soi, pszenicy i kukurydzy. Wiadomo również, że pył może blokować opady deszczu – podaje tech.wp.pl

„Wirtualna Polska” przypomina, że to nie pierwszy taki projekt i podaje, że podejmowano już próby manipulowania pogodą rozpylając substancje chemiczne z samolotów. Wiąże się to oczywiście z licznymi zagrożeniami, więc powstała specjalna konwencja zakazująca modyfikowania środowiska i pogody do celów militarnych.

Źródło zdjęcia: