Bill Gates zapowiada ataki bronią biologiczną. Terroryści będą rozsiewali ospę na lotniskach?

Bill Gates zapowiada atak terrorystyczny bronią biologiczną. Wirus ospy

Bill Gates zaskakuje kolejny pomysłami i defetystycznymi wizjami. Zapowiada kolejne dramaty, pandemie i katastrofy. Tym razem ostrzegł, że istnieje wysokie ryzyko użycia przez terrorystów ospy jak broni biologicznej. Tak się składa, że w USA odkryto „przypadkiem” fiolki zawierające wirusa ospy prawdziwej. Czy założyciel Microsoftu wie „coś więcej”?

Bill Gates znów zapowiada zabójcze choroby i epidemie. Tym razem założyciel firmy Microsoft ostrzega światowych przywódców, ponieważ w niedalekiej przyszłości terroryści mogą użyć broni biologicznej. W ich rękach może znaleźć się wirus ospy prawdziwej. Zdaniem miliardera, już teraz trzeba przygotować się na nadciągające globalne zagrożenie, ponieważ terroryści prawdopodobnie wypuszczą wirusa na najbardziej ruchliwych lotniskach na świecie.

Bill Gates zapowiada atak terrorystyczny ospą

Jakie działania sugeruje Bill Gates, by przygotować się na atak bioterrorystyczny? Jego zdaniem, rozwiązaniem są działania przypominające słynne „gry wojenne” przygotowujące wojsko do bitwy. Będą one jednak BARDZO KOSZTOWNE.

Mówisz: OK, a co by było, gdyby bioterrorysta przyniósł ospę na 10 lotnisk? Wiesz, jak zareagowałby na to świat? Istnieją epidemie wywołane naturalnie i epidemie wywołane bioterroryzmem, które mogą być nawet znacznie gorsze niż to, czego doświadczamy dzisiaj – zapowiada Bill Gates.

Gates uspokaja, że zwiększone finansowanie i inwestycje w zapobieganie pandemiom, zaowocują innowacjami medycznymi i obniżonymi kosztami szczepionek oraz mega fabrykami szczepionek. Być może wkrótce zamiast szczepionek na grypę, powszechne staną się małe plastry na skórę, które wyeliminują niektóre choroby.

USA i Wielka Brytania muszą wydać dziesiątki miliardów dolarów na walkę z chorobami takimi jak np. grypa. Chciałbym za 5 lat napisać książkę “Jesteśmy gotowi na nową pandemię”. Stworzenie specjalnych służb do walki z pandemiami w ramach WHO (pandemic Task Force) będzie kosztowało ok. miliard dolarów rocznie – przewiduje Gates. (The Independent)

Ospa prawdziwa. Zagubione fiolki z wirusem

Gdy Bill Gates ostrzega przed terrorystami uzbrojonymi w ospę, w USA w lodówkach firmy zajmującej się badaniem szczepionek, przypadkiem odkryto fiolki z wirusem ospy prawdziwej. CDC się tłumaczy i próbuje uspokajać, ale przecież ośrodek Merck nie jest uprawiony do posiadania wirusa czarnej ospy. Czyżby były tam przeprowadzane nielegalne eksperymenty?

Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia: