Gdy Marvel wejdzie za mocno. Chłopiec chciał mieć moc jak Spider-Man z filmów i komiksów. Pozwolił, by ugryzła go czarna wdowa

Chciał być jak Spider-man. Pozwolił, by ugryzła go czarna wdowa

Gdy Marvel wejdzie za mocno. Chłopiec z Boliwii chciał być jak Spider-Man i zyskać jego pajęcze moce. Aby zostać superbohaterem z komiksów i filmów MCU, pozwolił, by ukąsiła go czarna wdowa.

Boliwia. 8-letni chłopiec był gotowy wszystko, by być jak Spider-Man. Pragnąc zyskać moce bohatera z filmów i komiksów Marvela, tak jak fikcyjny Peter Parker, również postawił na ugryzienie pająka. Pozwolił, by ukąsiła go czarna wdowa. Nie został jednak człowiekiem pająkiem, a jedynie pacjentem szpitala.

Być jak Spider-Man. Czarna wdowa nie dała komiksowych mocy

Jak informuje „Newsweek”, w boliwijskiej wsi Vichuloma fan Spider-Mana położył pająka na dłoni i sprowokował go do ukąszenia. Następnie chłopiec zamknął czarną wdową w słoiku i wrócił do domu.

Choć niedługo po zajściu ośmiolatek zaczął odczuwać ból w całym ciele, nie chciał powiedzieć rodzicom co się stało. Dopiero kiedy ból się zaczął się nasilać, chłopiec ujawnił, co zrobił

– pisze „Rzeczpospolita”.

Ku zdziwieniu chłopca, nie zyskał nadludzkiej siły i zręczności, nie mógł chodzić po ścianach, a z jego nadgarstków nie strzelała pajęczyna. Zamiast tego poczuł się tak źle, że trafił do szpitala. Podano mu surowicę, która zneutralizowała jąd pająka.

Matka chłopca przyznała w rozmowie z boliwijskimi mediami, że jej syn jest wielkim fanem filmów Marvela o superbohaterze. Nie spodziewała się jednak, że dziecko zrobi coś takiego.  Wielka moc i posiadanie dzieci to wielka odpowiedzialność.

Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek w Boliwii. W 2020 roku w prowincji Chayanta troje dzieci w wieku dwunastu, dziesięciu i ośmiu lat również dało się ukąsić pająkowi, by być jak Spider-Man. Podczas wypasania kóz dzieci prowokowały czarną wdowę patykiem, by je ukąsiła. Dyrektor oddziału epidemiologicznego w Ministerstwie Zdrowia Boliwii poinformował, że chłopcy zaczęli odczuwać działanie jadu czarnej wdowy już po kilku minutach od ugryzienia.

Jak pojadą źródła, ugryzienie czarnej wdowy nie jest bolesne dla człowieka. Pająk wstrzykuje jedynie niewielką ilość neurotoksyny. Dopiero później pojawiają się takie objawy jak m.in. silne bóle brzucha, zatrucie organizmu, gorączka i skurcze mięśni.

Czarna wdowa nie jest agresywna. Ugryzienie następuje w samoobronie i rzadko bywa śmiertelne.

Więcej wiedzy? Sprawdź Instagram i Facebook