Masowe zabijanie delfinów na Wyspach Owczych. Rzeź zgodnie z prawem i tradycją. Delfin jako krwawa zabawka do mordowania

Zabili 1400 delfinów w ramach tradycji Grindadrap. “Największa masakra w historii” [WIDEO +18]

Delfiny znów masowo zabijane na Wyspach Owczych. W ciągu jednego dnia, w ramach corocznego święta Grindadrap, zamordowanych zostało ponad 1400 delfinów białobokich. Organizacja Sea Shepherd ogłosiła, że to “największa masakra w historii Wysp Owczych”.


Wyspy Owcze i coroczna masakra w ramach tradycyjnego święta Grindadrap, które obchodzone jest już od IX wieku. W minioną niedzielę 12 września delfiny znów były masowo zabijane i tym razem zginęło ich w ciągu jednego dnia aż ponad 1400. Padł nowy rekord, ponieważ ostatni raz  ponad 1000 tych ssaków zabito tam ponad 80 lat temu. Organizacja Sea Shepherd oceniła, że to “największa masakra w historii Wysp”. Media i aktywiści przypominają, że w 1940 roku jednego dnia zabito 1200 osobników

Delfiny masowe zabijane. Masakra zgodnie z prawem i tradycją

Zgodnie z tradycją, zwierzęta były zaganiane przez rybaków do zatoki w wiosce Skálabotnur na wyspie Eysturoy. Następnie zabijano je nożami i harpunami. Martwe delfiny wyciągnięto na brzeg, a część ich mięsa dostali zgromadzeni tam mieszkańcy wyspy. Na nagraniach wideo widać, że rzeź delfinów oglądały także małe dzieci.

Co roku na Wyspach Owczych masowo zabija się delfiny i grindwale. Na nic zdają się protesty obrońców zwierząt, chociaż tym razem nawet niektórzy lokalni poławiacze mówili o przesadzie w jednorazowym zabijaniu zwierząt. Wszystko odbyło się jednak zgodnie z lokalnym prawem.

Mięso zabitych zwierząt potrzebne jest do wykarmienia mieszkańców, jednak uważa się, że jego ilość z obecnego uboju zdecydowanie przewyższa możliwości konsumpcyjne 53 tys. osób zamieszkujących wyspę. Wiele zwierząt zginęło więc na darmo – pisze Wirtualna Polska.

Humanitarna masakra dla zabawy

Sjurdur Skaale, przedstawiciel Wysp Owczych w duńskim parlamencie, zapewnia, że tradycyjne polowanie “jest najbardziej humanitarnym sposobem” na uśmiercanie zwierząt, a użycie specjalnej lancy pozwala zabić zwierzę w mniej niż sekundę. Jego zdaniem, z punktu widzenia dobrostanu zwierząt,  to „lepsze niż trzymanie świń w ubojniach”. Tymczasem zabijanie delfinów i grindwali może trwać godzinami. Organizacja non-profit Sea Shepherd bije na alarm, że zwierzęta są uśmiercane na oczach swojego stada, walczą o przeżycie wyciągnięte na plaże i w płytkiej wodzie

To był duży błąd. Gdy znaleziono stado, myślano, że jest tam ok. 200 delfinów. Dopiero, gdy zaczęto je zabijać zorientowano się, jaka jest prawdziwa liczba uwięzionych ssaków – powiedział BBC News, Olavur Sjurdarberg przewodniczący Związku Wielorybników z Wysp Owczych. (Polsat News)

Święto Grindadrap zostanie zakazane?

Aktywiści i obrońcy praw zwierząt nie mają zbyt dużego społecznego poparcia, ponieważ święto Grindadrap to atrakcja lubiana przez miejscowych. Stacja telewizyjna Kringvarp Foroya przeprowadziła ankietę dotyczącą corocznego zabijania w ramach Grindadrap. 30% mieszkańców Wysp Owczych nie widzi nic złego w mordowaniu, a za “tradycyjnym uśmiercaniem”
opowiedziało się 80 proc. ankietowanych.

Grindadrap, commonly known as the Grind, is an annual whale hunt that takes place on the Faroe Islands. Supporters say…

Opublikowany przez USA TODAY Środa, 15 września 2021

Oltre 1400 delfini uccisi alle Faroe Islands in una caccia…illegale in tutto il resto del mondo. In nome della…

Opublikowany przez Edoardona Stoppę Środa, 15 września 2021

Źródło zdjęcia: