Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo

Kim Dzong Un pokazał córkę. Korea Północna w szoku

Korea Północna i wielkie zaskoczenie. Kim Dzong Un pokazał się publicznie w towarzystwie swojej córki. Razem obserwowali wystrzelenie pocisku międzykontynentalnego. Wykapany tata?

Korea Północna w szoku. Kim Dzong Un pierwszy raz pokazał się publicznie z córką. Towarzyszyła mu podczas wystrzelenia pocisku między kontynentalnego. Na zdjęciach widać jak trzyma ją za rękę i razem przechadzają się po hangarach wojskowych. W systemie Korei Północnej dzieci Kim Dzong Una mają status zbliżony do księcia lub księżniczki. 

Kim Dzong Un i córka. Korea Północna przejdzie w jej ręce?

Na uroczystości była obecna również żona Kim Dzong Una. Mówiło się Ri Sol Ju być może nie żyje, ponieważ została uśmiercona przed swojego męża. Plotki głosiły, że Kim usunął ją, by związać się z kochanką Hyon Song-wol.

Publiczne media w Korei Północnej podały, że w piątek 19 listopada  Kim Dzong Un, jego żona i córka obserwowali wystrzelenie nowego typu pocisku balistycznego. W najważniejszej gazecie państwowej “Rodong Sinmun” pojawiło się mnóstwo zdjęć z wydarzenia. Północnokoreańskie media nie podały jednak imienia ani wieku tajemniczej córki dyktatora.

O prywatnym życiu Kim Dzong Una niewiele wiadomo. Nawet jego data ślubu z piosenkarką Ri Sol Ju (w 2009 roku) nie jest potwierdzona oficjalnie. Para rzekomo ma troje dzieci, które urodziły się w 2010, 2013 i 2017 roku. Reżim milczy jednak na ten temat.

Dlaczego Kim Dzong Un pokazał się z córką? Agencja Associated Press i CNN podejrzewają, że tyran chciał po prostu ocieplić swój wizerunek. Nie brakuje jednak opinii, że może to być wiadomość do jego siostry, która uważana jest za jego następczynię i która staje się coraz ważniejszą personą w Korei Północnej. PRzypomnijmy, że tej pory 38-letni Kim Dzong Un nie wskazał publicznie swojego następcy.

Analityk Cheong Seong-Chang z prywatnego Instytutu Sejong w Korei Południowej stwierdził w rozmowie z AP, że jeśli dyktator będzie nadal zabierać córkę na kluczowe wydarzenia publiczne, może to oznaczać, że to właśnie ona w przyszłości zastąpi swojego ojca – informuje O2.pl.

Źródło zdjęcia:

  • Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo: YouTube/ naTemat.pl