Kim Dzong Un i Korea Północna - ciekawostki i informacje. Kto zastąpi Kim Dzong Una?

Kto zastąpi Kim Dzong Una? Nadciąga kobieta tyran Kim Jo Dzong

Kto zastąpi Kim Dzong Una? Świat jeszcze oficjalnie nie usłyszał historycznego “Kim Dzong Un nie żyje”, ale już pojawiają się spekulacje i teorie, kto go zastąpi. Niektóre źródła donoszą, że władza trafi w ręce jego siostry Kim Jo Dzong. Kobieta może sprawić, że historia Korei Północnej będzie jeszcze bardziej krwawa i mroczna.

Czy Kim Dzong Un umiera? Kto zastąpi Kim Dzong Una? Od kilku dni pojawiają się niepotwierdzone informacje, że operacja serca przeprowadzona 12 kwietnia nie udała się i Korea Północna lada moment będzie w żałobie po swym komunistycznym przywódcy. Czy śmierć Kim Dzong Una zmieni życie w Korei Północnej na lepsze? Światowe media i eksperci przewidują, że władzę po Kimie przejmie jego siostra Kim Jo Dzong. Okazuje się, że może zapisać się w historii jako nowy dyktator i tyran.

Niektórzy mają nadzieję, że gdy obecny komunistyczny wódz umrze i zakończy się jego 8-letnie panowanie nad reżimem, filigranowa kobieta złagodzi polityczne napięcie i Korea Północna ociepli swoje stosunki międzynarodowe. Jednak gdy Kim będzie kimał wieczne, Koreę może czekać nowe piekło.

Kim Jo Dzong – kim jest siostra Kima?

Brytyjska ekspertka ds. północnokoreańskich prof. Natasha Lindstaedt uważa, że Kim Jo Dzong będzie brutalnym przywódcą Korei Północnej, ponieważ kluczowe jest utrzymanie ciągłości rządzącej od 1948 komunistycznej dynastii. Aby zachować władzę, konieczne jest rządzenie krajem twardą ręką. Jak pisze “Mirror”, najmłodsza córka Kim Dzong Ila na pewno będzie rozwijała północnokoreański przemysł zbrojeniowy, którym się fascynuje. Zapowiadają się więc kolejne prowakcyjne testy rakiet.

Kim Jo Dzong prawdopodobnie będzie prowadziła ostrzejszą politykę międzynarodową, niż jej brat. Wynika to z narastającej biedy w Korei Północnej. Nowi liderzy zazwyczaj muszą udowodnić, że są groźniejsi od swoich poprzedników – twierdzi Lindstaedt . (“Mirror”)

Bo to zła kobieta była…

Siostra Kima od dawna udowadnia, że jest ważnym graczem na politycznej scenie w Korei Północnej. Potrafiła błyskawicznie stać się członkinią Biura Politycznego KC. Zajmowała się również propagandą, agitacją i relacjami międzynarodowymi w kraju. Jest uznawana za prawą rękę swojego brata i drugą najważniejszą osobę w reżimie.

Lindstaedt przypomina, że Korea Północna traktuje swoich przywódców jaki istoty boskie i doskonałe. Jest pewna, że siostra Kim Dzong Una również będzie tak przedstawiana obywatelom.

Będzie straszniejszym tyranem od swojego brata, ojca i dziadka. Zapewne zademonstruje swoją siłę grożąc USA i Korei Południowej rakietami – przewiduje amerykański ekspert ds. Korei Sung Yoong Lee. (Mirror)

Kim jest Kim Jo Dzong? Fakty i informacjo o siostrze Kima [WIDEO]

Źródło zdjęcia: