Siostra Kim Dzong Un przejmuje rządy w Korei Północnej?

Kim Dzong Un zabił żonę? Ri Sol Ju zniknęła i zastąpiła ją nowa miłość

Korea Północna to kraj, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie, nawet żona Kim Dzong Una. Wokalistka Ri Sol Ju ostatni raz była widziana publicznie w styczniu, a jej miejsce u boku dyktatora zajęła kochanka Hyon Song-wol. Gdzie się podziała pierwsza dama?

Kim Dzong Un i miłosny trójkąt? Dyktator ostatnio pojawia się publicznie z dawną kochanką Hyon Song-wol, a tymczasem jego żona Ri Sol Ju zniknęła. Czy stało się jej coś złego? Korea Północna aż huczy od plotek. Czyżby północnokoreański przywódca znów pozbawił życia kogoś ze swojej rodziny?

Kim Dzong Un kocha na zabój?

Hyon Song-wol to wokalistka prorządowego zespołu Moranbong, wychwalającego w swoich utworach komunistyczny reżim. Jego członkowie występują w mundurach i mają nawet stopnie wojskowe. Media donoszą, że północnokoreańska gwiazda pop miała romans z Kim Dzong Unem już 10 lat temu, ale jego ojciec nie zaakceptował ich relacji. W 2013 pojawiły się plotki, że zajął się nią pluton egzekucyjny i miała być to kara za nagranie seks taśmy z dyktatorem. Wkrótce jednak znów pojawiła się na scenie ze swoim zespołem.

Uwodzenie dyktatora najwyraźniej idzie jej śpiewająco. Hyon Song-wol wróciła i jest widywana u boku Kima m.in. na paradach militarnych. Otrzymuje kwiaty od urzędników i prowadzi rozmowy z wysoko postawionymi dygnitarzami komunistycznego reżimu. Co jednak stało się z Ri Sol Ju? Wiemy, że Kim Dzong Un nie ma litości nawet dla członków własnej rodziny.

Siostra Kim Dzong Una stanowi dla niego zagrożenie?

Czy rzeczywiście chodzi o miłość? Media przypominają, że Kim Jo Dzong, czyli siostra Kim Dzong Una, szykuje się do zajęcia jego miejsca, zyskuje coraz większą władzę w partii i obecnie działa na stanowisku szefowej Departamentu Propagandy i Agitacji. Źródła donoszą, że będzie ona znacznie okrutniejsza od swojego brata. Tymczasem on być może próbuje zastąpić ją kochanką, by pozbyć się rywalki.

Gdzie jest żona Kima?

Daily NK publikuje 3 teorie na temat zniknięcia Pierwszej Damy. Krążą pogłoski, że może opiekować się chorą młodszą siostrą Kim Dzong Ila (Kim Kyung Hee). Jest ona ciotką Kim Dzong Una, do której puszysty dyktator podobno poczuł sympatię po tym, jak na jego rozkaz został zabity jej mąż Jang Song Taek. Podobno rzucono go psom na pożarcie, ale tej informacji nigdy oficjalnie nie potwierdzono.

Niektórzy twierdzą, że żona Kim Dzong Una poświęciła się edukacji jego córki, która miała urodzić się w 2013 roku i nazywa się Ju-ae. Tak przynajmniej wyznał amerykański koszykarz Dennis Rodman, który przyjaźni się z dyktatorem.

Niektórzy podejrzewają również, że Ri Sol Ju jest poważnie chora i dlatego nie pokazuje się publicznie. Oficjalnie podaje się, że Korea Północna jest wolna od koronawirusa, ale żona dyktatora ze względu na stan zdrowia miałaby unikać kontaktu z ludźmi i potencjalnego zakażenia COVID-19.

To nie pierwsze zniknięcie żony Kima. Media przypominają, że w 2016 roku wyparowała na 9 miesięcy i nigdy nie wyjaśniono, co się z nią działo. Nieoficjalnie mówi się, że urodziła wówczas dziecko.

Kim jest Ri Sol Ju? Tajemnicza żona Kima

Ri Sol Ju to tajemnicza kobieta o której niewiele wiadomo. Zgodnie z północnokoreańską propagandą, to wokalistka, a dyktator zakochał się w niej podczas jej występu. Czy ma talent? Tego raczej się nie dowiemy, bo reżim pozbył się nagrań, na których śpiewała. Nieoficjalnie mówi się, że ich związek został zaaranżowany i musiała pokochać Kima, by przeżyć.

Podobno urodziła się w 1989 roku, jej matka jest lekarzem ginekologiem, a ojciec dziekanem lokalnego uniwersytetu. Niektórzy podejrzewają nawet, że obecne imię i nazwisko pierwszej damy to pseudonim. Data ślubu z dyktatorem również trzymana jest w tajemnicy.

Przed swoim zniknięciem żona Kima często pojawiała się w mediach, zrywając tym samym ze stereotypem północnokoreańskiej kobiety, stając się pierwszą damą na styl zachodni. Czyżby wokalistka przez to zaczęła cienko śpiewać?

Źródło zdjęcia:

Kiedy zrozumiemy język zwierząt? Wirtualna rzeczywistość pozwoli przetłumaczyć mowę zwierząt Previous post Naukowcy: przetłumaczymy język zwierząt. Wiemy kiedy powstanie translator
Jak powstało życie na Ziemi? NASA i niezwykła cząsteczka na Tytanie Next post Jak powstało życie na Ziemi? Odkrycie NASA w kosmosie i niezwykła cząsteczka