Warszawa i kolejne utonięcie. Super Express: młody mężczyzna utopił się w Gliniankach Schneidera. Zakład po alkoholu

Utonięcie w Warszawie. “Założył się z kolegami” [WIDEO]

Warszawa i kolejne utonięcie. Młody mężczyzna utopił się w Gliniankach Schneidera. Potwierdzono, że wszedł do wody w niebezpiecznym miejscu w ramach zakładu ze znajomymi. Był pod wpływem alkoholu.

W Warszawie odnotowano kolejne utonięcie w tzw. “czarnym punkcie”. 19 sierpnia w sobotnie popołudnie w Gliniankach Schneidera utonął młody mężczyzna. Tuż przed śmiercią założył się ze znajomymi, że wejdzie do wody i przepłynie z jednego brzegu na drugi. O godzinie 14:45 policja otrzymała zgłoszenie, że „mężczyzna wszedł do wody i już nie wyszedł”.

Utonięcie w Warszawie. Zakład i pływanie po alkoholu

Policja przekazała, że mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Podjęto reanimację, ale nie udało się go uratować. Świadkowie twierdzą, że wchodząc do wody na niestrzeżonym kąpielisku był pod wpływem alkoholu.

Glinianki Schneidera to staw w Warszawie, w dzielnicy Bemowo w rejonie ulic Połczyńskiej i Dźwigowej. Nie jest to oficjalne kąpielisko, a ludzie kąpię się tu „na dziko”. To jeden z tzw. czarnych punktów. To nie było pierwsze utonięcie w tym stawie.

Policja na swojej stronie internetowej apeluje o rozwagę i odpowiedzialność podczas korzystania z kąpieli. Przypomina, że alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, powoduje upośledzenie koordynacji ruchowo-wzrokowej, opóźnia czas reakcji, skłania do brawury, osłabia organizm, a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.

Statystyki utonięć w Polsce

Latem w Polsce niemal codziennie co najmniej jedna osoba traci życie pod wodą. Przykładowo, w czerwcu 2023 roku w Polsce utonęło 49 osób. W lipcu 2023 roku pod wodą życie straciły 72 osoby, czyli 11 osób więcej niż przed rokiem. W 2022 roku podczas wakacyjnych miesięcy utonęło 212 osób, a w całym ubiegłym roku odnotowano 419 utonięć. Jak podaje portal Ciekawe Statystyki, „co druga ofiara utonięcia miała ponad 50 lat, a co czwarta osoba przed utonięciem spożywała alkohol”.

W 2022 roku najwięcej osób utonęło w jeziorach (105 osób) oraz w rzekach (102), a najczęstszą okolicznością utonięcia była kąpiel w miejscu niestrzeżonym, lecz nie zabronionym. W 2022 roku w polskim morzu utonęło 16 osób. Podczas łowienia ryb utonęło 37 osób.

– podaje portal Ciekawe Statystyki.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa nad wodą