101-latka z Włoch drugi raz pokonała COVID-19. Przeżyła też grypę hiszpankę

101-latka drugi raz pokonała COVID-19. Jako dziecko przeżyła hiszpankę

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, które są w grupie ryzyka. Tymczasem 101-latka Maria Orsingher z Włoch dwa razy wyszła z zakażenia COVID-19, nie mając nawet dolegliwych objawów. Co więcej, w młodości nie pokonała jej nawet grypa hiszpanka. To prawdziwa SUPER BABCIA!

Niezwykły przypadek medyczny we Włoszech. 101-letnia mieszkanka Lombardii została już dwukrotnie zakażona COVID-19, ale choroba z Wuhan jej nie pokonała. Okazało się, że kobieta z miejscowości Sondrio przeszła także hiszpankę podczas wielkiej epidemii.

Super babcia z Włoch. Nie pokonała jej hiszpanka, nie pokonał dwa razy COVID-19

Szef władz regionu Attilio Fontana przyznał, że Maria Orsingher to jeden z nielicznych takich przypadków na świecie. Gubernator Lombardii napisał o popularnej we Włoszech babci Marii, że ma “nadzwyczajny hart ducha”.

Jak można przeczytać na łamach “Corriere Della Sera“, babcia Maria SARS-CoV-2 zakaziła się wiosną na samym początku epidemii we Włoszech. Drugi raz zachorowała we wrześniu i wówczas wystąpiła u niej lekka gorączka. Zdecydowano się o przewiezieniu jej do szpitala, chociaż nie miała żadnych problemów z oddychaniem. Dzielna Włoszka, gdy po 18 dniach opuszczała placówkę medyczną, zażyczyła sobie risotto i polentę, czyli popularne na północy Włoch danie z mąki kukurydziane. Pracownicy szpitala twierdzą, że Maria ma “żelazny charakter”.

Włoskie media piszę, że Maria urodziła się w 1919 roku. Zaraz po urodzeniu przeszła hiszpankę. Gdy brała ślub, trwała wojna we Włoszech i słychać było huk spadających bomb. Wychowała sześcioro dzieci, adoptując również dwoje, które miał jej mąż wdowiec. Wiele lat pracowała w polu, opiekowała się zwierzętami i “zawsze radziła sobie sama”.

#BuoneNotizie Maria Orsingher, 101 anni, ha sconfitto la Spagnola è sopravvissuta alla guerra e ora, finalmente, ha…

Opublikowany przez Lombardia Notizie Online Niedziela, 29 listopada 2020

Koronawirus we Włoszech

Media przypominają, że wiosną COVID-19 pokonała inna seniorka z Włoch. W maju zrobiło się głośno o 106-letniej Lucii Ronda, również z Lombardii, która także przeżyła hiszpankę, dwie wojny światowe i nie pokonało jej zakażenie COVID-19.

Niestety, koronawirus we Włoszech nadal stanowi ogromne zagrożenie. Dzienna liczba nowych zakażeń przekracza 20 tysięcy.

Według sobotnich danych, które podał włoski resort zdrowia, we Włoszech potwierdzono 26 323 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło 686 osób. Dzień wcześniej zanotowano 827 zgonów i ponad 28 tysięcy nowych przypadków. Bilans od początku epidemii to 1,5 mln zakażeń, 54 363 zgony i ok. 720 tys. ozdrowień – pisze Radio ZET.

Źródło zdjęcia: